Teknoloji TV

İyiydi daha iyi oldu: Huawei FreeBuds 4 inceledik

Huawei FreeBuds 4 kablosuz kulaklığı bu videoda enine boyuna inceliyoruz. İşte markanın yeni kulaklığı ve sunduğu özellikler.

İyiydi daha iyi oldu: Huawei FreeBuds 4 inceledik

Kişiye özel gürültü engelleme özelliği bulunan kulaklık ANC (Active Noise Cancelling - Aktif Gürültü Engelleme) desteği ile geliyor. Bu sayede dışarıdaki gürültüleri 25dB'ye kadar düşürebilen kulaklık yüksek çözünürlük ses desteğine de sahip.

Kulaklık tasarım olarak önceki model FreeBuds 3'e benziyor. Şarj kutusu dairesel bir tasarıma sahip olan kutunun pil kapasitesi 410 mAh. Her bir kulaklık ise 30 mAh kapasiteli bir pile sahip. Kutusu ile beraber 22 saate kadar pil ömrü sunan kulaklıklarda bu kutunun tam şarjı için 1 saat yeterli oluyor.

Huawei FreeBuds 4 aynı anda iki cihazla bağlantı kurabiliyor. Bu sayede bir yandan bilgisayarda kullanırken diğer yandan telefonunuzla kullanabiliyorsunuz. Bilgisayardan müzik dinlerken telefon araması geldiğinde ona da yanıt verebiliyorsunuz.

İyiydi daha iyi oldu: Huawei FreeBuds 4 inceledik - Resim : 1

Kulaklıkta iki farklı ANC modu yer alıyor. Biri sıcak diğeri ise genel. Her iki modda da gürültüyü çok başarılı bir şekilde engelleyen kulaklıkta isterseniz ANC özelliğini kapatabiliyorsunuz. Görüşmelerde ses kalitesini artırabilme özelliği bulunan kulaklığın çok beğendiğimiz bir özelliği daha var: Basları ya da Tizleri yükseltme. Bu özellik ile beraber bas ya da tiz sevenler istedikleri gibi bir deneyim yaşayabiliyor. Dokunma destekli yüzeyleri bulunan kulaklıklarda bu yüzeyleri bazı işlevleri yerine getirmek için kullanıyorsunuz.

Kulaklıklarımı Bul özelliği

Huawei FreeBuds 4, Kulaklıklarımı Bul özelliği sayesinde kulaklıkları kaybettiğinizde sesli uyarı ya da haritada gösterme özelliği de sunuyor. Kulaklıkta giyme algılama özelliği de bulunuyor. Bu sayede müzik dinlerken kulaklığı çıkardığınızda müzik de duruyor ya da takınca çalmaya devam ediyor.

Huawei FreeBuds 4 kulaklığın tüm detaylarını aşağıda izleyebileceğiniz ve YouTube kanalımızda yayınladığımız videoda anlattık. Videoda kulaklığı kullanarak kayıt ettiğimiz örnek ses kayıtlarını da bulabilirsiniz. 

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Kişiye özel ANC özelliği

Huawei FreeBuds 4'ün piyasadaki hiçbir kulaklıkta bulunmayan bir özelliği daha var: Kişiye özel ANC yani Gürültü Engelleme. Bu özellik sayesinde takan kişinin kulak yapısına ve ortama göre özel bir gürültü engelleme sistemi devreye giriyor. Bu sayede kullanıcılar kişiye özel gürültü engelleme deneyimi sunulmuş oluyor. 

Kulaklıkta bulunan bir diğer özellik ise 48 Khz yüksek kalitede ses. Bu özellik yardımı ile kullanıcılar çok daha yüksek kalitede müzik ve ses deneyimine erişiyor. Bu özellik de piyasadaki benzer modellerde bulunmuyor ve ilk kez Huawei FreeBuds 4'te yer alıyor.   

Huwaei FreeBuds 4 pil ömrü

Kulaklığın pil ömrü teknik verilerde belirtildiği gibi kutusu ile beraber 22, kulaklıkların ise 4 saat. Huawei FreeBuds 4'ün kutusunun şarjı tam olarak 1 saat sürüyor ve  15 dakikalık şarjla 2,5 saat ses çalabilme özelliği bulunuyor. 

AI Life uygulaması

Huawei FreeBuds 4, markanın diğer ürünlerinde olduğu gibi AI Life uygulaması ile birlikte kullanılıyor. Bu uygulamayı yüklemek zorunlu olmasa da çeşitli ayarları yapmak ve yazılım güncellemesi gibi işlevler için yüklemenizi öneririz. Bu uygulamayı kulaklığın yazılım güncellemesi ve bazı ayarları yapabilmek için yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulamayı Huawei marka telefonlara yükleyebildiğiniz gibi Huawei olmayan markaların telefonlarına da yükleyebiliyorsunuz.   

İyiydi daha iyi oldu: Huawei FreeBuds 4 inceledik - Resim : 2

Sonuç

Zaten iyi bir model olan Huawei FreeBuds ailesinin bu yeni modeli önce modelden daha iyi özelliklerle donatılmış. Ses kalitesi anlamında sınırları zorlayan kulaklık, kişiye özel ANC özelliği ile bizden tam puan aldı. Kaliteli bir TWS kulaklık arayanlara önerebileceğimiz Huawei FreeBuds 4, malzeme kalitesi ve sunduğu fonksiyonlarla fiyatını hak eden bir ürün profili çiziyor.

Kulaklığı Huawei marka telefonlarla kullanılabildiği gibi bu marka olmayan Android ve iPhone modelleriyle de uyumlu olarak kullanılabiliyor. Uzun lafın kısası her türlü telefonla kullanılabilecek olan kulaklık bu tarz ihtiyacı olanlara önerebileceğimiz bir model.      

Huawei FreeBuds 4

 • Kişiye özel gürültü önleme özelliği
 • Yüksek çözünürlüklü ses
 • 4,1 gram kulaklık, 45 gram şarj kutusu
 • 14,3 mm büyük diyafram.
 • ANC ile 25dB gürültü azaltma.
 • Akıllı uyarlanabilir kulak eşleştirme.
 • 40kHz yüksek frekans aralığı.
 • 48kHz HD yüksek kaliteli kayıt.
 • Oyun modunda 150 ms düşük gecikme.
 • 22 saat pil ömrü. 4 saat kulaklık pil ömrü. 15 dakikalık şarjla 2,5 saat ses çalabilme. 1 saat içinde
 • sıfırdan tam şarj
 • 410 mAh pil kapasitesi (Kutu)
 • 30mAh pil kapasitesi (her bir kulaklık)
 • Bluetooth 5.2.
 • Beyaz ve Gümüş Orman renk seçenekleri
 • 1.399 TL
Yorumlar
Ayşe
bunu bu fiyata alana kadar tonla aletnatif var. Cmon babe
Cevapla
Dohan
Pahalı
Cevapla
talat akhun
özgür hocam taptaze yazarlar gelince sizi göremez olduk
Cevapla
Özgür Çetin
Gençlere fırsat veriyorum biraz :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.