Teknoloji TV

Müjde! Türkiye'de akıllı telefon fiyatları düştü!

Peki Türkiye'de fiyatlar asla düşmez diyenler şimdi neredeler? İşte üretimin başlamasıyla birlikte fiyatlarda ilk düşüşler başladı.


Kısa bir süre önce hazırladığımız özel içerikte, Türkiye'de akıllı telefon fiyatlarının düşeceğine ilişkin bilgileri takipçilerimizle paylaşmıştık. Kimileri bu bilgilere inanırken, kimileri ise Türkiye'de telefon fiyatlarının asla düşmeyeceğini söyleyerek dalga geçmişlerdi.

Şimdi ise geldiğimiz noktada, ülkemizde üretilmeye başlayan modellerin fiyatlarının gerçekten düştüğünü görüyoruz. Hem de öyle böyle değil. Fiyatlarda ciddi düşüşler mevcut.

Bu düşüşün nedeni ise Türkiye'de akıllı telefon üretiminin başlamış olması. Dilerseniz bu konu ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Görüldüğü üzere üretimin başlamasıyla birlikte fiyatlarda da düşüşler gerçekleşmeye başladı. Elbette gönül isterdiki bu düşüş giriş seviyesi yerine üst segment modellerde gerçekleşsin. Fakat önümüzdeki günlerde bu da olacaktır.

Şimdilik ülkemizde giriş seviyesi modeller geliştiriliyor. Lakin önümüzdeki süreçte orta segmentin üst basamağına hitap eden modeller de Türkiye'de üretilmeye başlayacaktır. Sonrasında ise üst segment cihazlar Türkiye'den Avrupa'ya ihraç edilecektir. Elbette bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Şimdilik akıllı telefon üretiminde emekleme aşamasındayız. Fakat koşmaya başlayacağımız zamanlar da çok uzakta değil.

Peki şimdi ne diyeceksiniz? Hani Türkiye'de asla fiyatlar düşmezdi? Bu sefer ki yorumunuz ne?

Yorumlarınız bizim için önemli. Her türlü yorumu titizlikle okuyor ve değerlendiriyoruz.

Destek olmak için YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Kanalımıza hızlı bir şekilde abone olmak için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Yorumlar
ALİ RIZA
Nereye düştü Türkiyede üretilen telefonlar bile çok pahalı 1200-1400 tl lik telefonu 2000 e satıuyorlar
Cevapla
Efe
Tek kelime, 2 hece, 5 harf, söylenmesi 1 saniye, ama kendisi bir ömre bedel: VERGİ
Boşver
Kafamıza taş yağacak......
Cevapla
Ali rıza
boş konuşanlar... nereye düştü fiyatlar
Cevapla
Tanem
Evet düştü fiyatlar ben 12.500 e aldim teli daha 1 yıl olmadan 9.500 oldu
Cevapla
taner
onun adı düşme değil eskime, yeni model çıkınca biraz düşüyor zaten her telefon
Harun
Abicim fiyatlar nereye düştü acaba 🤔🤔🤔 giriş seviyesi cihazlar ile ne yapacağız biz cihaz donacak biz sinir krizi mi geçireceğiz, fiyatlar halen çok çok çok yüksek. Bir telefon 5-6 bin TL üzerinde olmamalı, hiçbir cihaz yüksek fiyattan gelmemeli. Dünyanın en iyi gösterilen Huawei X2 katlanabilir cihaz ABD de asgari ucretj bile geçmeyecek şekilde fiyatlandiriliyor. Bizim ülkede gelse asgari ücretle o telefonu al !!! Kaç yılda ödersin borcunu kimbilir
Cevapla
Efe
Çünkü Türkiye'de o telefonun vergisi çok fazla. Mesela bir ürünün vergisi %600 bu da 1000 TL'lik bir ürünün 7000 TL'ye satıldığı anlamına geliyor. Amerikada da var ama bu kadar fazla değil
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.