Teknoloji TV

Sosyal medya şirketlerine ceza Teknolojioku-Yorum #33

Haftanın teknolojini gündemini değerlendirdiğimiz Teknolojioku-Yorum programımızın 33. bölümü ile karşınızdayız.

Sosyal medya şirketlerine ceza Teknolojioku-Yorum #33

Her hafta teknoloji gündemini değerlendirdiğimiz Teknolojioku-Yorum programının yeni bölümü ile karşınızdayız. YouTube kanalımızda yayınlanan programın önceki bölümlerini izlemek için ilgili oynatma listesine bakabilirsiniz. 

Sosyal medya şirketlerine ceza Teknolojioku-Yorum #33

Bu haftaya damgasını vuran konu Türkiye'de sosyal medya platformlarına verilen 10'ar milyon TL tutarındaki cezalar oldu. Bu cezanın sebebi ise geçtiğimiz aylarda yürürlüğe giren yeni sosyal medya yasası oldu. Yasaya göre Türkiye'de günlük 1 milyon ve üstü erişime sahip sosyal medya şirketleri temsilci bulundurmak zorunda. Bu zorunluluğa uymayan şirketlere bir dizi yaptırım öngörülüyor. bu yaptırımlardan ilki ise 10 milyon TL ceza oldu. İlerleyen aylarda temsilci atanmamaya devam edilirse bu şirketlere yüzde 90 oranında bant genişliği kısıtlaması da dahil olmak üzere farklı cezalar da verilebilecek. 

Ayrıca programda Sahibinden.com hakkında açılan rekabet soruşturması, Xiaomi'nin Türkiye'de kendini birinci ilan etmesi ve Netflix ile Amazon Prime Video'nun RTÜK'ten lisans alması konularını da değerlendiriyoruz.

İşte bu haftaki programımızda ele aldığımız konular:

  • Sosyal medya şirketlerine 10'ar milyon TL ceza
  • Rekabet Kurumu Sahibinden.com hakkında soruşturma başlattı 
  • Xiaomi Türkiye'de en çok satan marka oldu
  • Netflix ve Amazon Prime Video RTÜK'ten lisans aldı

İşte bu hafta 33. bölümü yayınlanan Teknolojioku-Yorum programımız:

Programımızla ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Murat
Watsap dahil hiç sosyal platform kullanmıyom kimse kullanmasın 1 ay bak ne hale geliyolar bedava para kazanıyorlar iyi yaptı devlet geç bile kaldı
Cevapla
SEDA
kapatılsın reklamlardan kazanılan milyon dolarlar hırsız ve teröristlere gidiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.