Teknoloji TV

Uygun fiyatlı gaming mouse: XPG Slingshot incelemesi!

XPG Slingshot modelini sizler için inceleme altına aldık. İşte piyasadaki en ucuz oyuncu fareleri arasında yer alan XPG'nin uygun fiyatlı modelinin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.


Oyun odaklı farelerin aslında uzun süredir hayatımızda olduğunu söyleyebiliriz. Bir bilgisayar ekipmanının oyun odaklı olup olmadığı ise RGB aydınlatmasından geçer. Sizler için mercek altına aldığımız XPG'nin Slingshot modeli ise uygun fiyatlı oyuncu faresi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca 1.000 TL'nin üzerinde satışa sunulan fareler gibi RGB aydınlatmaya da sahip. Üzerinde bulundurduğu delikli yapısı sayesinde hafif ve konforlu bir yapıya sahip olan XPG Slingshot modeli ile 10 günlük yaşadığımız deneyimleri sizlerle paylaştık. İşte tüm detaylar.

Uygun fiyatlı gaming mouse: XPG Slingshot incelemesi!

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, uzun süreli kullanımda dahi eli terletmeyecek bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Hatta farenin asıl amacı da delikli yapısı sayesinde oyuncuların elinin terlemesini engellemek. Biz kullandığımız 10 günlük süreç boyunca 3-4 saatlik yoğun kullanımda dahi terlemeyi engelleyebildiğini tecrübe ettik. 

Cihazın öne çıkan bir diğer özelliği de hafif olması. Yine delikli yapısı sayesinde hafif olmayı amaçlayan modelin, kablolu bir yapıya sahip olmasına rağmen, tıpkı üst segment kablosuz fareler gibi hafif olduğunu 50 gramlık ağırlığının da rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağladığını söyleyebiliriz.

Fiyat tarafına bakacak olursak, farklı sitelere bağlı olarak 550-600₺'lik bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor. Genel olarak fiyatını değerlendirdiğimiz zaman, en ucuz oyuncu faresinin 1000TL' den başladığı piyasada, 500-600₺'ye yazılım desteği olan, hafif ve ergonomik bir farenin tercih edilebileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.