Teknoloji TV

Xiaomi MIUI 12.5 alacak cihazları açıkladı! Eskilere var yenilere yok!

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Xiaomi MIUI 12.5 alacak olan cihazları açıkladı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Xiaomi MIUI 12.5 alacak cihazları açıkladı! Eskilere var yenilere yok!

Söz konusu Xiaomi olduğunda yazılım tarafında birçok soru işareti de beraberinde geliyor. Malum Çinli üretici MIUI tarafında pek de parlak bir geçmişe sahip değil. 

Zaten bu durum kullanıcılar tarafından da sıklıkla eleştiriliyor. Özellikle Xiaomi forumlarında MIUI arayüzünden şikayetçi olan kullanıcı sayısı hayli fazla. Bu durumun temel nedeni ise MIUI güncellemeleri ile ortaya çıkan sorunlar.

Xiaomi aslında MIUI'ı stabil ve sorunsuz bir hale getirebilmek için çok mesai harcıyor. Fakat bir şekilde sorunsuz bir MIUI sürümüyle karşılaşamadık.

Xiaomi MIUI 12.5 alacak cihazları açıkladı! Eskilere var yenilere yok!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen etkinlikte Xiaomi yeni MIUI ara yüzünü tanıtmıştı. MIUI 12.5 Xiaomi yetkililerinin vaatlerine göre sorunsuz ve kusursuz bir performansa sahip olacak. Peki bu arayüzü hangi telefonlar alacak?

Xiaomi ilk etapta yeni MIUI sürümünü alacak olan telefonları da açıkladı. Dilerseniz bu modellere aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Açık konuşmak gerekirse Xiaomi'nin yayınladığı liste pek de adil değil. Eski Redmi Note modellerine gelen MIUI 12.5 güncellemesi, yeni Redmi Note modellerine gelmiyor.

Elbette önümüzdeki dönemde bu liste biraz daha genişletilecektir. Çünkü 2 sene önceki modellere gelen güncellemenin bu yıl çıkan modellerde olmaması neresinden bakarsanız bakın pek de mantıklı değil.

Gerçi söz konusu Xiaomi olunca hiç birşeye şaşırmamak gerekiyor. Zira kendileri 2 ay önce Apple ile şarj cihazı konusunda dalga geçip sonrasında kendisi de şarj cihazını kutusundan kaldırmıştı.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Çok büyük bir olay. Zorla guncelleme yapmamızı istiyorlar. Niye mi? Cep telefonun Ömrünun kısalmasıni istiyorlar.
Cevapla
Mustafa gungor
Yani eski telofonlara guncelleme yapicak yenilere yok maksat eskileri agirlastirip hantallatacaklar olur olmaz kasma donma vs..maksat yenilere yoneltnek vay cakallar ....
Cevapla
Muhammet BLN
Redmi Note 9 Pro geçen ay güncelleme geldi,tel.kamerasının içine açtı.Kamera çekimi berbat
Cevapla
Sencer
Redmi 5 plus
Cevapla
Muhammet
Çok güzel olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.