Teknoloji TV

Xiaomi ve Samsung Türkiye için birbirine girdi! Tarafınızı seçin!

Dünyanın önde gelen iki akıllı telefon üreticisi Türkiye için birbirine girdi. İşte Xiaomi ve Samsung Mobile ile ilgili detaylar.


Türkiye’nin 80 milyonu aşkın nüfusu ile akıllı telefon üreticileri için önemli bir pazar olduğu biliniyor. Doğal olarak bütün üreticiler bu pazardan pay almak için ellerinden geleni yapıyorlar. Tabi ki Türkiye pazarındaki üreticilerin sektörde söz sahibi olmalarının temel şartı fiyat / performans odaklı ürünler geliştirmek. Bu konuda Xiaomi ve Samsung Mobile’ın hayli başarılı olduğu söylenebilir.

Peki hangisi daha iyi? Samsung mu yoksa Xiaomi mi? Bu elbette tartışmaya açık bir konu. Fakat hangi tarafın daha çok telefon sattığı az çok belli diyebiliriz. Xiaomi’ye bakacak olursak en çok telefon satan Xiaomi. Samsung ise Türkiye pazarındaki yüzde 40’lık payla açık ara lider olduğunu savunuyor. Hangi tarafın haklı göründüğünü ise hazırladığımız videoda anlatmaya çalıştık. Şimdiden iyi seyirler.

Eğer sizin de bu konuda bazı düşünceleriniz varsa bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Dilerseniz YouTube üzerinden, dilerseniz de direkt aşağıdaki kısımdan görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Sizlerin görüşleri hem bizler, hem de markalar için önemli. 

Biz Türkiye pazarındaki görünümü videoda sizlerle paylaştık. En azından konu hakkındaki görüşümüz bu yönde diyebiliriz. Gerçi görünen köyün kılavuz istemediği de açıkça ortada. Genel olarak bakıldığında son dönemde Xiaomi daha fazla telefon satıyor gibi görünüyor. Fakat Samsung da uygun fiyatlı modelleriyle ciddi şekilde atağa kalktı. Yine de son yorum siz okurlarımızın.

Yorumlar
imdat
Xiaomi bence açık ara öndedir, yıllardır kullanıyorum, ailemde de herkese Xioami aldırdım, çevremde herkesde Xiaomi var, fiyat performans olarak en iyi telefon, Samsung u son bir kaç yıldır kimsede görmüyorum, kendi uygulamalarını dayatması, silinememesi, silsen de tekrar yüklemeye çalışması da cabası.
Cevapla
mirac
iyi olan kazansın
Cevapla
unknown
tabikide samsung yani
Cevapla
Volkan
Xiaomi'yi tabii ki seçmeyeceğim. 3 yıllık telefonları bozuk işletim sistemleri ile satan ve sadece bilgisiz , sadece rakamlara bakarak telefon alanlara satılan bir marka. Önermeyin önertmeyin.
Cevapla
Şahin
Xiaomi fiyat olarak birinci olabilir ama Samsung da kaliteli android telefonlar üretiyor. Bana göre samsung birincidir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.