Teknoloji TV

Yeni vergiler, zamlar, din değiştirme ve PS5 TeknolojiOku-Yorum #12

TeknolojiOku-Yorum’un yeni bölümüyle karşınızdayız. Bu bölümdeki konumuz yeni vergiler, zamlar, e-devlet üzerinden din değiştirme ve PS5.

Yeni vergiler, zamlar, din değiştirme ve PS5 TeknolojiOku-Yorum #12

Her hafta düzenli olarak yayınladığımız programımız TeknolojiOku-Yorum’un yeni bölümüyle karşınızdayız. Bu bölümdeki konumuz yeni gelen gümrük vergileri, zamlar, e-devlet üzerinden din değiştirme ve önümüzdeki ay tanıtılması beklenilen PlayStation 5.

Dilerseniz TeknolojiOku-Yorum’un yeni bölümüne aşağıdan göz atabilirsiniz.

Şunu da dip not olarak hatırlatmamız gerekiyor. Aslında biz de her bölümde teknoloji ürünlerine yapılan zamlardan bahsetmeye bayılmıyoruz. Fakat son dönemde özellikle de son 2 ayda vergiler ve zamlar ardı ardına geldi.

2 – 3 ay önce 1600 TL olan Xbox One S All Digital şu anda 3000 TL’ye varan fiyatlardan satılmakta. Fiyatı 1400 TL’ye kadar düşen realme 5i yaklaşık olarak 2000 TL’ye satılmaya başladı. Dolayısıyla bu zamlardan takipçilerimiz haberdar etmemiz lazım diye düşünüyoruz.

Bir diğer konu ise din değiştirme ve PS5. Malum artık e-devlet üzerinden dininizi basit bir şekilde değiştirmeniz mümkün. Yani devlet dairelerinde saatlerce uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Son konumuz ise merakla beklenen PlayStation 5. Muhtemelen Sony yeni nesil konsolunu ve bu konsol için çıkacak olan ilk oyunları önümüzdeki ay tanıtacak. Peki konsol savaşlarında yeni neslin lideri kim olacak? Bu konuya da dilimiz döndüğünce açıklık getirmeye çalıştık.

Ayrıca dip not olarak hatırlatalım. Her Cuma saat 20:00’da gerçekleştirdiğimiz soru-cevap canlı yayınına da mutlaka katılmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar
TURK_O
Merhaba, USB-A'dan başlayarak USB-B, USB-C, USB Type C - Type C, Mini USB, Universal USB, şu an daha aklıma gelmeyen USB"lerin resimleri ile hangi ürüne ait olduğunu yazabilir misiniz? Teşekkür ve sevgilerimle [epostam.1923@gmail.com]
Cevapla
Hasan Güneş
Sanki yüzyıldır ithalat yapılıyormuş gibi konuşuyor Berat albayrak.son 20yıldır yapılan ithalat cumhutiyetin kuruluşundan 2002yılındaki ithalatın 3katı.yani biz son 20yıldır daha fazla ithalat yapmışız.zaten ithalat cennetiymişiz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.