Google Bard AI, görüntü oluşturma özelliğini genişletiyor

Google'ın yapay zeka destekli sohbet robotu Bard, Gemini Pro ile görüntü oluşturma yeteneklerini genişletiyor ve dil desteğini artırıyor.

Google Bard AI, görüntü oluşturma özelliğini genişletiyor

Google, Bard yapay zekasını Gemini Pro ve yeni bir görüntü oluşturma özelliği ekleyerek güncelledi. Bu yenilikler, Bard'ı farklı dillerde ve bölgelerde daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyor. Google'ın tanıttığı Gemini Pro, geçen Aralık ayında İngilizce olarak sunulmuştu ve şimdi 40'tan fazla dilde ve 230 ülkede kullanıma sunuldu. Bu genişleme, dünya çapındaki kullanıcıların Bard'ın gelişmiş anlama, akıl yürütme, özetleme ve kodlama yeteneklerinden faydalanmasını sağlıyor. Bağımsız değerlendirmeler, Bard'ı Gemini Pro ile birlikte en iyi performans gösteren sohbet robotlarından biri olarak tanıdı ve önemli iyileştirmeleri için övdü.

Google, Gemini Pro'yu genişletmenin yanı sıra, çift kontrol özelliğini de daha fazla dilde kullanıma sundu. İlk olarak İngilizce kullanıcılar için sunulan bu özellik, şimdi 40'tan fazla dilde destekleniyor. Kullanıcılar, "G" simgesine tıklayarak Bard'ın yanıtlarını web içeriğiyle karşılaştırmasını isteyebilir ve böylece bilgileri doğrulayıp ek kaynakları keşfedebilirler.

Google Bard AI, görüntü oluşturma özelliğini genişletiyor

Bard'ın yeni bir özelliği olarak tanıtılan görüntü oluşturma ise, İngilizce'de küresel olarak kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, bir şeyi tanımlayabilir ve Bard, özel, yüksek kaliteli görseller oluşturabilir. Güncellenen Imagen 2 modeli tarafından desteklenen bu özellik, gerçekçi görüntüler üretmeyi hedefliyor.

Google, Bard'ın görüntü oluşturma özelliğinde sorumlu yapay zeka kullanımına vurgu yapıyor. Yapay zeka tarafından oluşturulan görselleri insan sanatından ayırt etmek için, Bard SynthID kullanarak tanımlanabilir filigranlar ekliyor. Google, şiddet içeren, saldırgan veya müstehcen içerik üretimini önlemek için sınırlar belirledi ve belirli bireylerin görüntülerini oluşturmayı önledi.