Huawei’nin yeni modeli hakkında sürpriz bilgiler sızdı

Huawei Vision S5 Pro modelinin fiyatı sızdırıldı ve bu bilgi teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı. Peki, bu modelin diğer özellikleri neler?

Huawei’nin yeni modeli hakkında sürpriz bilgiler sızdı

Huawei Vision S5 Pro'nun lansmanı Temmuz ayında gerçekleşecek. Huawei, bu yılın Nisan ayında Vision S5 modelini tanıtmıştı. Yeni modelin üç farklı boyutta sunulacağı ve en yüksek fiyatının 10.999 Yuan (yaklaşık 1.500 $) olacağı bildiriliyor.

Huawei Vision S3 Pro'nun halefi olarak gelen Vision S5 Pro'nun, 86 inçlik versiyonunun selefi ile aynı fiyata sahip olacağı iddia ediliyor. Weibo'da (Çin mikroblog sitesi) paylaşılan bilgilere göre, Vision S5 Pro'nun 65 inç, 75 inç ve 86 inç seçeneklerinin sırasıyla 5.999 Yuan (yaklaşık 820 $), 7.999 Yuan (yaklaşık 1.100 $) ve 10.999 Yuan (yaklaşık 1.500 $) olarak fiyatlandırılacağı tahmin ediliyor. Bu fiyatlar, 65 ve 75 inç modeller için Vision S3 Pro'ya kıyasla 500 Yuan (yaklaşık 70 $) daha yüksek, ancak 86 inç modelin fiyatı aynı kalıyor.

Yeni Vision S5 Pro'nun, Lingxi uzaktan kumanda işlevi ve geliştirilmiş hoparlör konfigürasyonunu desteklemesi bekleniyor. Huawei, geçen yıl Nisan ayında Vision S3 Pro'yu piyasaya sürmüştü. Bu model, 65 inç, 75 inç ve 86 inç boyut seçenekleri ile sunulmuştu ve çift çekirdekli işlemcisi sayesinde önemli ölçüde geliştirilmiş hesaplama yetenekleri sunuyordu. Ayrıca, insan vücut hareketlerini algılayabilen ve bu yeteneklere dayalı çeşitli ilginç ve faydalı özellikler sunan AI donanımlı bir kamera içeriyordu.

Vision S5 Pro'nun özellikleri hakkında henüz çok fazla bilgi bulunmamakla birlikte, Vision S3 Pro'nun çipseti Cortex A73 çekirdeklerine sahip ve 1.5GHz saat hızına ulaşabiliyor. Vision S3 Pro'daki çipset ayrıca bağımsız bir NPU birimi olan AI Vision çipi içeriyor ve bu çip 1.0TOPS AI hesaplama gücü sunuyor. Bu nedenle, yeni Vision S5 Pro'da da bazı yapay zeka özelliklerinin bulunması bekleniyor.