Meta bu söylediğini yaparsa, tüm kartlar yeniden dağıtılır

Meta, yenilikçi bir ürünle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Camerabuds adı verilen bu kulaklık, yapay zeka destekli kamera entegrasyonu ile dikkat çekiyor.

Meta bu söylediğini yaparsa, tüm kartlar yeniden dağıtılır

Meta, yapay zeka destekli yeni bir giyilebilir cihaz üzerinde çalışıyor. Camerabuds adı verilen bu cihaz, her iki ucunda kameralar bulunan bir çift kulaklıktan oluşacak ve bu kameralar çevreden bilgi toplayarak kullanıcının sorularına yanıt verecek. Proje henüz başlangıç aşamasında ve şirket cihazın tasarımını tamamlamadı. Mühendislik ekibi ise bu tür bir cihazla ilgili bazı endişeler taşıyor.

The Information tarafından aktarılan bir rapora göre Meta, nesneleri tanımlayabilen ve dilleri çevirebilen yapay zeka teknolojisini kullanacak bir giyilebilir cihaz geliştiriyor. Bu cihaz, dışa bakan kameralarla donatılmış kulaklıklar olacak ve kameralar, yapay zekanın gerçek zamanlı olarak işleyeceği bilgileri toplayacak.

Cihaz, Meta'nın Meta Ray-Ban akıllı gözlüklerinde olduğu gibi çok modlu yapay zeka ve gerçek zamanlı işlemeyi kullanacak. Camerabuds, daha taşınabilir bir cihaz olacak ve ana odak noktası çift yönlü iletişim olacak. Ancak, sözlü iletişimin gecikmesiz olup olmayacağı veya yapay zeka destekli akıllı gözlüklerdeki gibi olup olmayacağı henüz net değil.

Meta bu söylediğini yaparsa, tüm kartlar yeniden dağıtılır - Resim : 1

Meta bu söylediğini yaparsa, tüm kartlar yeniden dağıtılır

Meta'nın Quest 2 ve 3 modelleri için Uçuş Modu ile Eğlence Özellikleri getirildi. Rapora göre, Meta CEO'su Mark Zuckerberg, şu ana kadar gördüğü tasarımlardan memnun değil. Ayrıca mühendislik ekibi, pil ömrü, ısı dağılımı, gizlilik sorunları ve uzun saçlı kullanıcılarla ilgili zorluklar gibi endişelerini dile getirdi.

WhatsApp'a daha koyu karanlık mod, yenilenmiş navigasyon ve yeni simgeler geliyor. Meta, işletmeler için reklam yaratıcıları için yeni AI özelliklerini tanıttı. Raporda ayrıca, Meta'nın büyük donanım projeleri planlayıp ani bir şekilde iptal etme geçmişine sahip olduğu belirtildi. Örneğin, 2022'de Portal adlı akıllı hoparlör projesini sonlandırdı ve daha önce kamerayla donatılmış akıllı saat projesini iptal etmişti. Ancak Meta, akıllı gözlüklerinde önemli bir başarı elde etti ve benzer bir ürünle bu başarıyı tekrarlamayı hedefliyor. Şirket ayrıca yapay zekaya büyük yatırımlar yapıyor.