Samsung, otel, mağaza ve ofisler için SmartThings Pro'yu duyurdu

Samsung, SmartThings Pro platformunu işletmeler için tanıttı. Bu yeni platform, bağlı cihazların entegre yönetimini sağlarken, enerji tasarrufu ve verimliliği artırmayı hedefliyor.

Samsung, otel, mağaza ve ofisler için SmartThings Pro'yu duyurdu

InfoComm 2024 fuarı bugün başladı ve Samsung, işletmelere yönelik akıllı ev platformu olan SmartThings Pro'yu tanıtıyor. Bu platform, ofis, mağaza veya otel gibi yerlerdeki bağlı cihazların entegre yönetimini sağlamak için geliştirildi. Örneğin, bir otel odasındaki televizyonun, bir ofisteki aydınlatmanın, bir mağazadaki akıllı tabelaların ve çeşitli ev aletlerinin kontrolünü içeriyor.

SmartThings Pro, tüm bağlı cihazların izlenmesi ve kontrolü için bir kontrol paneli sunacak. Ayrıca, yapay zeka tabanlı yönetim özellikleri sayesinde cihazların kullanım modellerini analiz ederek enerji faturalarını düşürmeyi hedefliyor. İşletmelere yönelik olan bu platform, birden fazla mağaza veya lokasyona yayılmış cihazları izleme ve kontrol etme desteği de sunacak. Her lokasyon için etkileşimli bir kat planı oluşturulabilecek, böylece kullanım daha sezgisel hale gelecek.

Bu kontrol merkezi, Cisco'nun video konferans sistemleri ve Aquara'nın akıllı otel ürünleri gibi ürünlerle entegre edilecek. Ayrıca, Samsung, SmartThings Pro platformunun işlevselliğini genişletmek için diğer şirketlerle iş birliği yapıyor. Örneğin, Quividi, müşteri verisi analizi için bulut tabanlı bir platform oluşturuyor. Özel bir API sayesinde daha fazla kurumsal müşteri platforma katılabilecek.

SmartThings Pro, Kuzey Amerika ve Güney Kore de dahil olmak üzere kademeli olarak dünya genelindeki pazarlara sunulacak. Samsung Elektronik'in B2B Çözümler Ekibi Başkan Yardımcısı Park Chan-woo, "Samsung Electronics'in IoT çözümlerini B2B pazarına yönelik olarak SmartThings Pro ile daha da geliştireceğiz. Konut ve ticari alanlardan okullar gibi kamu tesislerine kadar her şey için optimize edilmiş özel çözümler sunacağız" dedi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Türkiıye’deki işletmelerin SmartThings Pro’ya ihtiyacı var mı?