Yazılım

Adobe Muse: yeni web tasarım aracı

Adobe, grafik tasarımcıları için yeni bir web sitesi oluşturma aracı olan Muse' yi yayınladı.


Grafik ve tasarım diyince akla ilk gelen isim Adobe, grafik tasarımcılarının işini kolaylaştıracak Muse adında yeni bir araç yayınladı. Henüz beta sürümünde olan araç, HTML websitelerinde yazılım kodu kullanmadan yada çalışma kısıtlaması olmadan tasarım yapmalarını ve yayınlamalarını sağlıyor.

HTML 5 ve CSS 3 dahil olmak üzere en son web teknolojilerini barındıran Muse, iyi tasarım ve yaratıcı özgürlüğü siteye ileri derecede etkileşim eklemek için yönlendirme, parçacıklar ve HTML ekleyerek yenilikçi çerçeve ile birleştiriyor.

Adobe Tasarım ve Web Ürünleri Yönetimi Başkan Yardımcısı Lea Hickman konuyla ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı. "InDesign programında sayfa düzenini rahat oluşturmak kadar rahat websitesi oluşturmak da tasarım alanındaki müşterilerimizden gelen en popüler isteklerin arasında yer alıyor. Muse'u denemiş olan kullanıcılar programın bu derece sezgisel ve güçlü olmasından oldukça etkilendiler"

Eğer tasarımcıysanız ve Muse hoşunuza gittiyse, Muse' nin ücretsiz sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Muse' nin kısaca yapabildikleri şöyle;

- Kullanımı kolay site haritaları, ana sayfalar ve esnek, site geneli araçlar web sitesinin tasarımını daha hızlı ve sezgisel yapıyor.

- Tasarımcılar; görüntüleri, grafikleri ve metinleri Adobe InDesign işlevselliğine benzer olan eksiksiz kontrol, esneklik ve güç ile birleştiriyor. Muse; navigasyon menüleri gibi kişiselleştirilebilen sürükle-bırak araçları sunuyor. Kullanıcılar; slayt gösterisi, araç bilgisi ve uzaktan rollovers dahil olmak üzere tamaman kişiselleştirilebilen interaktif parçaları ekleyebilecekler.

- Muse; Google Maps, YouTube ve Facebook dahil olmak üzere HTML kod parçalarını kaynaklardan içine katıyor.

- Muse, Adobe-davetli deneme sitelerini test etme ve değerlendirme amaçlarına olanak sağlıyor. Bir site müşterilere gönderilebilir, ücretli Adobe-davetli sitelere dönüştürülebilir veya FTP'den diğer ev sahiplerine gönderilebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.