Yazılım

Amerika yüzde yüz Türk yazılımı kullanıyor

Amerika ordusu, yüzde yüz Türk yazılım şirketi olan Metus'un ürünleri kullanmaya başladı.

Amerika yüzde yüz Türk yazılımı kullanıyor

Türk yazılım şirketi Metus'un füze testleri için, görüntü ve arşivleme sistemlerinde yüzde yüz kendi ürünlerini, Amerikan Deniz ve Kara Kuvvetleri Ordusu'nun, kullanmaya başladığı açıklandı. Firma, orduya lisans satarak teknik destek sağlıyor. Ayrıca ulusal ve uluslararası pek çok kamu kurumlarına da Multimedya ve video kayıt alanlarında yazılım desteği veriyor.

Asya'dan Avrupa'ya kadar 50 ülkeye yazılım ihracatı yaptıklarını anlatan Metus Technology Uluslararası Pazarlama Sorumlusu Elif Coşkun, kurumsal yazılım alanında Türkiye'nin adını dünyaya duyurduklarını söyledi.

1356976481_6177fe514775bc9f.jpg

Coşkun açıklamasında; "Amerikan Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri; füze testlerinin görüntülerini yüksek kalitede kaydetmek ve arşivlemek için Metus INGEST ve Metus MAM ürünlerimizi kullanıyor. Bu şirketimiz ve Türkiye için ciddi bir referans oldu. Ayrıca Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlükleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri de yine bizim kayıt ve arşiv sistemlerimizi kullanıyor" dedi.

Yorumlar
Misafir
Yerli İşletim sistemimiz : Pardus dediler Linuxdan bozma yazılım çıktı bunlarda böyle la yokmu sanıyorsunuz bu ülkede sıfırdan işletim sistemi kodlayacak adam? tonlarca var ama saolsun devlet baba destek değil köstek oluyor türkiyede dünyaya parmak ısırtacak hackerlar var'dı ama hepsi kodeste niye devlet sahip çıkmadı pis işe bulaştılar ruslar sanal ordu kurdu kore sanal ordu kurdu a.b.d kurdu millet 5 yıl sonra topun tüfeğin bir halta yaramayacağını anladı hackerları devlet memuru statüsüne aldı onlara özel haklar tanıdı saolsun bizim devletimizde aa sen hackersin sokun kodese yatsın 10 yıl 10 yıl yatıp çıkınca devir değişir sonra o devlet o içeri attığının kapısına gider yardım ister gel vatanına hizmet et der peki o gelirmi? gelmez beni sen 10 yıl içeri at sonra gel vatan millet palavraları sık uyan türkiye uyan gelecek bizim parmak uçlarımızda tek tıkla ülkeler yok edilecek hayal değil gerçeğin ta kendisi bunlar..
Cevapla
mnc
İşte bu. Büyük düşün Türkiye.
Cevapla
ali
yaptikda ne oluyor made in turkey yazabiliyormuyuz hayir 100% turk maliymis kimse bilmiyorsa markani turkey yada turkiye diye koamiyorsan ne anlami kaliyor patentini para ugtuna satiyorsan ne onemi var NE MUTLUTURKUM DIYENE KOLELIGE DEVAM
Cevapla
Misafir
Kullanirlar tabii aselsanin yazilimci gencleri oldurup simdi o yazilimi kendilerine mal ettiler.
Cevapla
komando
bizim yazılımlar avrupa-amerika ve asyanın yazılımlarını ikiye katlar.ama tarih boyunca biz uretmisiz bazı isguzarlar sahip cikmis...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.