Yazılım

Android için en özel hesap makinesi ve dönüştürücüler!

En kullanışlı hesap makineleri ve dönüştürücü uygulamaları!


Herkesin en işlevsel kullandığı özelliklerden ikisi dönüştürücü ve hesap makineleridir. Hiç hesap makinesi ya da dönüştürücülerin yokluğunu hissetmeyiz bir şekilde her yerde vardır. Örneğin US dolarını Japon yenine çevirme ihtiyacınız olsa ne yapardınız?

Bu makalemizde Android için en iyi hesap makinesi ve dönüştürücüleri sizler için inceledik. En çok özelliklere sahip hesap makinesi ve dönüştürücüleri ayrıntılarda bulabilirsiniz.

1342517881_best-specialized-calculators-converters-header-120629.jpg

Tip N Split Tip Calculator

Arkadaşlarınızla akşam yemeğine çıktınız garsonun bahşişiyle beraber faturayı hesaplamak 15 dakikanızdan fazla zamanınızı alabilir. Bu durum sayılarla arası iyi olmayan herkesin başına gelebilir. Fakat dikkat edin yemeğiniz soğumasın. Tip N Split Tip hesap makinesi kurtarıcınız olacak. Bu uygulama özellikle çok insanlar ve büyük faturalar söz konusuyken çok yardımcı olacak.

1342517957_1.jpg

Tek ihtiyacınız olan bahşiş yüzdesi, fatura ve insan sayısı. Her insanın payına düşen bahşiş ve miktar size kolayca verilecek. Arkadaşlarınızla yemeğe çıkıp kişi başına düşen faturayı hesaplamanız gerektiğinde kurtarıcı siz olun.


Simple Loan Calculator

Borçlarınızı ve diğer ödemelerinizi kolayca takibe almak ister misiniz? Artık not defteri tutmanıza gerek kalmayacak. Aylık ödemelerinizi, toplam kredi tutarlarını ve diğer önemli işlemlerinizi kaydeder.

1342518034_2.jpg

Ayrıca bu uygulama bazı öneriler de sunabilmekte ve denge sağlamanıza yardımcı olmaktadır.


Exchange Rates

Kullanımı kolay iyi çalışan bir ara yüze sahiptir. Eğer çok gezen ve çok seyahat eden biriyseniz bu dönüştürücü tam size göre. Bu uygulama çevrimdışı çalışır ve Wi-Fi bağlantısı yapmanıza gerek kalmaz.

1342518069_3.jpg

Kullanıcı ara yüzü kolay olmasına rağmen Wikipedia makalelerine de ulaşım desteği bulunur. Google Play store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

ConvertDroid

Fahrenheit, Kelvin ve Celsius dereceleri arasında geçişleri hala hatırlıyor musunuz? Aynı zamanda metre ölçülerinde de iyi bir yardımcı. En güzel yanlarından biri istediğiniz ölçü birimini üniteler halinde gösterir 10.72 metre kaç inçe denk gelir gibi bütün olasılıkları tek ekranda görebilirsiniz.

1342518095_4.jpg

Google Play'den ücretsiz indirebilirsiniz.

VAT Calculator

Naya uygulamaları tarafından geliştirilmiş ve bazı ülkeler için geçerli bu uygulama sayesinde vergilerinizi hesaplayabiliyorsunuz. Harcamalarınızın ne kadar vergiye karşılık geldiğini kolaylıkla hesaplar ve alış verişlerinizden emin olabilirsiniz. Normal hesap makinesi özellikleri ayrıca bulunuyor.

1342518132_5.jpg

ConvertPad – Unit Converter

Diğer bir dönüştürücü uygulaması Android uygulamaları için geliyor. Sunny Moon geliştiricileri bu uygulamada oldukça işlevsel dönüştürücüleri kullanımınıza sunuyor. Sadece bir kategori seçmeniz gerekiyor ve mümkün olan bütün dönüştürücü seçenekleri neredeyse var.

1342518161_6.jpg

BMI Calculator

Bu uygulama da kilo problemi yaşayanlar için geliyor. Kilonuza ve boyunuza göre ortalamanın üzerinde ya da üstünde olup olmadığınızı belirliyor. Cinsiyet, yaş, kilo ve boy oranlarınızla kilonuzu kontrolde tutmanıza yardımcı olacak. Google Play'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

1342518192_7.jpg

DOF Calculator

Bütün yaştan insanların en popüler ilgi alanlarından biri fotoğraflar oldu. Kimileri fotoğrafçılığı tam olarak bilmese de hayatının anlamı haline getirmiş. Fakat teknoloji sayesinde bilmediğimiz her şeyi öğrenmemiz çok kolay.

1342518215_8.jpg

DOF hesap makinesine gelecek olursak fotoğraflardaki ölçü birimlerini hesaplıyor. Ne kadar uzaklıkta hangi odak uzaklığı hangi zoom aralığı daha iyi sonuç verir? Bu bilgiler fotoğrafçılığı öğrenmek isteyen insanlar için çok iyi bir yardımcı olacak. Bir çok kamera modelini destekleyen bu uygulama ile daha iyi fotoğraflar çekin.

Discount Calculator

İndirim makinesi! Bir çok kez indirimde olmayan ürünlere bakıp fiyatlarının ne kadar yüksek olacağını düşünmüşüzdür. Çoğu kez satıcıdan duymak istemediğimiz fiyat nedeniyle sormaktan vazgeçmişizdir. Yada indirimdeki ürünlerin ne kadar getirisi olduğunu düşünme zamanımız olmamıştır.

1342518264_9.jpg

Discount Claculator uygulaması indirimde aldığınız bir üründen ne kadar tasarruf ettiğinizi kolayca hesaplar. Ayrıca vergileri de dahil edebilme parametresi bulunur. Alışveriş merkezlerinde elinizden düşmeyecek bu uygulamayı Google Play Store'dan bedava indirebilirsiniz.

Calories Burned Calculator

Bu uygulama kalorilerinizi yakacak. Eğer kilonuzdan şikayetçiyseniz, ki bir çok bayanın asla memnun olmadığı bir durumdur, Calories Burned Calculator sizin için. Bu uygulamayı kullanarak ne kadar kalori harcamanız gerektiği, günde ne kadar kalori tüketerek ne kadar kilo verebileceğiniz gibi hesaplamaları yapar. Sizden aldığı bazı bilgiler ışığında kilo kontrolünüze yardımcı olacak.

1342518285_10.jpg

Sağlıklı yaşam sunan bu uygulama da Google Play'de ücretsiz. Bu hesap makineleri ve dönüştürücüler alışılmışın dışında ve oldukça işlevsel.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.