Yazılım

Android için Instagram 50 milyon barajını geçti

Popüler fotoğraf uygulaması Instagram, 50 milyon indirme barajını aştı.

Android için Instagram 50 milyon barajını geçti

Instagram fotoğraf filtreleme ve paylaşma uygulaması olarak piyasaya sunuldu ve kısa sürede popüler oldu. Uygulamanın Android platformu için yayınlanan sürümü 50 milyon kez indirilerek büyük bir başarıya imza attı. Instagram, yayınlandıktan 197 gün sonra bu başarıya ulaştı.

Sosyal ağ, 3 Nisan'da Play Store'daki yerini almış ve ilk gününde 1 milyona ulaşmayı başarmıştı. Burada yayınlanmaya başlayalı bir hafta olmamıştı ki 1 milyar dolara Facebook tarafından satın alındı. Facebook tarafından alındıktan altı gün sonra 5 milyon indirme rakamını gördü.

1350543132_instagramandroidphones21313.jpg

Instagram, geçen ay toplam kullanıcı sayısının 100 milyonu geride bıraktığını açıklamıştı. Gelen istatistiklere göre ise Instagram'ın Amerika'da günlük ziyaretçi ve kullanım süresi bakımından Twitter'ı geride bıraktı.

Şimdi bir başarı haberi de Play Store'da n geldi. Instagram'ı Android kullanıcıları 50 milyon kez indirdi. Google Play mağazasındaki her gününde ortalama 250,000 kez indirilen Instagram, yakında Windows Phone ve BlackBerry 10 işletim sistemlerinden de erişilebilecek. O zaman daha çok büyük rakamlar göreceğimiz bu rakamlardan belli oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.