Yazılım

Android telefonunuzun hafıza sınırını nasıl genişletirsiniz?

HTC One’ınızın Mikro SD kart girişi yok, hafızasını nasıl genişletebilirsiniz?

Android telefonunuzun hafıza sınırını nasıl genişletirsiniz?

Akıllı telefonlardaki en büyük hayal kırıklıklarından biri bataryalar diğeri de hafıza. Hafızası sınırlı olduğundan bir çok telefonun muhteşem dört çekirdekli işlemcileri heba oluyor. Akıllı telefonlar yeterli hafızaları olmadan hakkıyla kullanılamıyor. Bir süre sonra resimlerinizi boşaltmanız, az kullandığınız uygulamalarınızdan vazgeçmeniz gerekebiliyor.

Örneğin HTC One bunun güzel bir örneği. Android’in sınırsız denilebilecek kadar çok olan uygulama marketinden HTC One gibi bir canavarla sınırlı kalmak canınızı sıkıyor olabilir. İşte hafızayı genişletmenin güzel bir yolu.

1381583274_androidusbhostmode270x132.jpg

Genişletilemez olmasına rağmen telefonunuza bir flash drive takmanız gerekiyor. Sürekli flashla mı gezeceksiniz, hayır. USB OTG sayesinde mikro SD kart girişiniz olmuş olacak. Herhangi bir yerden 5 liraya alabileceğiniz bu kablo ilk adımımız.

Daha sonra bir flash takarak, flash diskin içini müzik video ya da dosyalarla doldurun. Telefonunuza taktığınızda Kingo Android Root üzerinden telefonunuzu rootlayarak artık genişletilebilir bir hafıza sunmasını sağlayabilirsiniz.

1381583284_usbotgcable270x192.jpg

Ancak bu uygulama sadece bazı cihazlarda işe yarıyor. Yani kesin bir çözüm değil.

1381583293_kingoroot610x435.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.