Yazılım

Apple Mac için de Siri'yi yayınlayacak!

Siri şimdi bilgisayarlarınıza gelecek!


Apple'ın en büyük gurur kaynaklarından birinin Siri olduğu konusunda bir şüphemiz yok. Ancak ne yazık ki Siri Apple'ın iOS cihazlarıyla sınırlı kalmış bir sistem.  Ses asistanı olarak görev yapan Siri, komutları algılıyor ve arama gibi işlemleri gerçekleştiriyordu. Bu sistemin bilgisayarlar için de uygulanabildiği bir gelecek düşündünüz mü?

Mac bilgisayarlar için bu sistem çok uzak bir gelecekte değil. Son zamanlarda Apple tarafından alınan patentler arasında Mac için Siri sistemine rastlandı. iTunes ile kontrol edebildiğiniz sistem ile elektronik cihazlar arasındaki bağlantı da Siri'nin özelliklerine dahil olmuş olacak.

1347641264_macbook-pro-with-bad-credit.jpg

Apple'dan gelen açıklamaya göre kısa zamanda bizlerle olacak bu gelime üzerinde çalışma yürütülüyor. Bu sistemle Mac bilgisayarlar ses komutlarıyla yönetilmekle kalmayacak ayrıca bir cihazın diğerine bağlantısı gibi işlemler de sağlanabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.