Yazılım

Apple Mevericks için ardı ardına güncelleme yayımlıyor

Apple bir yazılım şirketi olarak en iyi yaptığı işi; yazılım geliştirmeye devam ediyor.

Apple Mevericks için ardı ardına güncelleme yayımlıyor

1 Nisan 1976'da Kaliforniya'da bir garajda kurulan Apple ilk kurulduğu günde bu günde kendini bir yazılım şirketi olarak görmektedir. Donanım konusunda son dönemde bazı ortak çalışmalara imza atsada (Safir Cam tesisi için GT Advanced, İşlemci için TMSC) Apple her zaman bir yazılım firamsı olarak anılmak istemektedir.

Apple son dönemde hem mobil tarafta hemde PC tarafındaki işletim sistemleri için çok fazla güncelleme yayımlamaktadır. iOS 8'in Beta versiyonunun yayımlanması üzerinden daha 2 hafta geçmişken yeni bir Beta sürümün yayımlanması; Mavericks OS X için yapılan ardı ardına güncellemeler bir kesim tarafından Appleın sürekli bişeyleri eksik yaptığını gösterse de aslında gerçek olan pek bu değil.

Apple yazılımlarında en ufak eksiklikleri bile dikkate alıp işletim sistemini kullanıcılardan gelen geri dönüşler doğrultusunda düzeltmeye çalışmakta olup en mükemmeli bizlere sunmak istemektedir.

Bunda dolayı Apple geçtiğimiz haftalarda güncelleme alan (13E16) işletim sistemi Mavericks 10.9.4 için yeni bir güncelleme yayımladığını geliştiricilere duyurdu. Bir önceki güncellemenin 4K video editleme ve oynatma ile ilgili olduğunu biliyorduk ama yeni güncellemenin (13E19) içeriğinin ne olduğu şimdilik bilinmiyor.

1403254087_image-os-x-mavericks-build.png

Apple yoluna bildiği en doğru şekilde ilerlerken Windows tarafında olan bizler ise stabiliteden uzak ve çökmelerle karşı karşıya bir hayat sürmeye devam ediyoruz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.