Yazılım

Apple Music bilgisayarda nasıl kullanılır?

Apple'ın çevrimiçi müzik servisi Apple Music ülkemizde kullanıma sunuldu. Peki Apple Music bilgisayarda nasıl kullanılır?

Apple Music bilgisayarda nasıl kullanılır?

Apple'ın çevrimiçi müzik servisi Apple Music geçtiğimiz gün Türkiye'de de kullanıma sunuldu. Apple Music'i Android ya da iOS cihazımızda Apple Music uygulamasını indirerek kolaylıkla kullanabiliyoruz. Peki bilgisayarımızda Apple Music'ten nasıl şarkı dinleyebiliriz?

İlginizi Çekebilir >> 

Bunun için öncelikle mobil cihazınıza Apple Music uygulamasını indirmiş olmanız ve Apple kimliğinizle Apple Music'in deneme sürümünü başlatmış ya da servisi satın almış olmanız gerekiyor. 

1454623424_apple-music-turkiye.png

Daha sonra Windows ya da Mac bilgisayarınıza Apple'ın iTunes servisini indirmeniz gerekiyor. iTunes'u buraya tıklayarak indirebilirsiniz. iTunes servisini indirdikten sonra kurulumunu yapın ve telefonunuzdan Apple Music'e giriş yaptığınız aynı Apple kimliğiyle iTunes'a da giriş yapın.

İlginizi Çekebilir >> 

Giriş yaptıktan sonra Müziklerim, Listeler, Radyo ve Sizin İçin gibi penceleri sorunsuz bir şekilde Apple Music ile bağlantılı olarak kullanabilirsiniz. Aslında giriş yapmak oldukça basit fakat Apple, Music servisi için ayrı bir bilgisayar uygulaması yayınlamak yerine iTunes servisiyle entegre etmeyi uygun görmüş. Aynı Apple kimliğiyle bağlandığınız için mobil cihazınızda oluşturduğunuz listeleri ve dinlediğiniz şarkıları aynı şekilde iTunes'tan görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.