Apple Music'in Replay özelliği aktif, Spotify Wrapped yakında

Müzik severler için Apple Music'in Replay özelliği kullanıma sunuldu; Spotify'ın popüler Wrapped özelliği de yakında geliyor.

Apple Music'in Replay özelliği aktif, Spotify Wrapped yakında

Apple Music, bu yıl Spotify Wrapped'a rakip olarak Apple Replay ile sosyal medyada boy gösterdi. Sabah saatlerinde Apple Music'in yıl sonu Replay deneyimini tam bir detay ve interaktif bir özetle tanıttığını gösteren paylaşımlar yapıldı. Bu, abonelerin 2023 müzik yolculuklarını derinlemesine incelemelerine olanak tanıyor ve en sevdikleri sanatçıları, şarkıları, albümleri ve türleri sergiliyor.

Yıl sonu özetleri, en sevdiğiniz müzikleri paylaşmak için harika bir yol sunuyor. Apple Music'in yıl sonu özelliğinin en dikkat çekici yanı, kullanıcıların müzik tercihlerinin şık ve etkileyici bir özetini sunan gelişmiş web arayüzü. Bu, sosyal medyada paylaşılmak üzere tasarlanmış benzersiz bir video özeti ve yıl boyunca elde edilen belirli dinleme kilometre taşları hakkında içgörüler içeriyor.

Apple Music'in Replay özelliği aktif, Spotify Wrapped yakında

Bu yılın öne çıkan yönlerinden biri, Taylor Swift'in Apple Music'in Yılın Sanatçısı olarak taçlandırılması oldu. Platformdaki etkisi açıkça görülüyor; şarkıları, Global Günlük Top 100 listesinde günün her saatinde üst sıralarda yer alıyor. Bu yılın Taylor Swift yılı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

2023'te gözlemlenen bir diğer trend, platformda küresel müziğin artan popülaritesi. Nijeryalı sanatçı Rema'nın "Calm Down" şarkısı yılın en çok Shazam'lanan şarkısı oldu, Afrobeats'e olan ilginin arttığını gösteriyor. Benzer şekilde, J-Pop ve Música Mexicana türleri de önemli bir temsil gördü, Apple Music'in giderek çeşitlenen ve küreselleşen etkisini gösteriyor. Spotify'ın bu sefer farklı, yeni ve rekabette öne çıkmasını sağlayacak bir şey sunup sunmayacağını görmek ilginç olacak.