Yazılım

Apple'a göre iMessage'ın Android'e gelmemesi için iki neden!

Apple iMessage Android'e gelmeyecek!


Son zamanlarda, sadece iOS ve OS X  işletim sistemi ile kullanılabilen Apple’ın popüler iOS mesajlaşma uygulaması iMessage’ın Android kullanıcılarına da sunulacağı yönünde bilgiler gelmişti. Hatta Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği WWDC 2016 konferansında bunu duyuracağı iddia edilmişti ancak beklendiği gibi olmadı.

Apple’ın sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket mesajlaşma uygulamasının sadece kendine özel olmasını istiyor ve bunun için birkaç nedenleri daha var. Walt Mossberg (Wall Street Journal'ın iyi bilinen bir raportörü) iMessage’ın diğer platformlar için sunulmamasını yöneticilerinden birinin istemediğini söyledi. ABD devi sözcüsü, basit ama geçerli iki neden belirtti.

1466160827_imessage-alternatives-ios1.jpg

Birinci nedeni, bir milyardan fazla cihazlarda bu uygulama etkin olarak kullanılıyor ve Apple, veri toplamak için yeterli kullanıcı tabanına sahip. İkinci neden ise Apple yöneticilerine göre iMessage dünyanın en iyi mesajlaşma uygulaması ve sadece iPhone’da bulunması satış için avantaj sağlıyor.

Anlaşılan o ki, Apple Google Play Store’a bu uygulamasını hiçbir zaman koymayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.