Yazılım

Apple'dan güncelleme üstüne güncelleme!

Apple, sadece iOS 11'de değil macOS 10.13 High Sierra'da da sorunlar yaşıyor. Apple, apar topar macOS için bugün bir güncelleme yayınladı.

Apple'dan güncelleme üstüne güncelleme!

2017 yılı Apple'ın yazılımcılarına olan güvenin sarsılmayabaşladığı yıl olarak tarihe geçecek gibi görünüyor. iOS11 ile tabiri caizse resmen çuvallayan Apple, masaüstü işletim sistemi olan macOS 10.13 HighSierra'da da sorunlar yaşıyordu. Dün internete yayılan Apple File System'in şifre konusunda olan güvenlik açığının ardından bugün macOS High Sierra 10.13 Ek Güncelleme yayınlandı.

Mac App Store üzerinden yayınlanan macOS High Sierra10.13 Ek Güncellemesi; yükleyicinin sağlamlığını iyileştiriyor, AdobeInDesign kullanırken ortaya çıkan imleç grafik hatası gideriliyor ve Mail'de Yahoo hesaplarından maillerin silinmesine neden olan sorun çözülüyor.

1507269267_macos.png

Bu düzletmelerin yanında APFS'de yer alan şifreleme konusundaki güvenlik açığı da kapatılıyor. Ancak macOSHighSierra'nın bir önceki sürüm olan Sierra'ye göre daha hantal kaldığını söyleyebiliriz. Bakalım Apple, iOS, macOS ve watchOS cephesinde yaşanan saç baş yolduran sorunları yıl sonuna doğru çözebilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.