Yazılım

Avira'nın son güncellemesi, nefret ettirdi!

Bilgisayarlarına yüklediğine pişman olunan bu güncelleme, kullanıcıların başına neler açtı, detaylara bakın...

Avira'nın son güncellemesi, nefret ettirdi!

Dev güvenlik firması Avira şirketi geçtiğimiz günlerde bir faciaya sebep olan bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncellemeyi indiren bilgisayar kullanıcıları şok edecek derecede kötü bir manzara ile karşı karşıya kaldı.

Güncelleme bu hafta pazartesi ve salı günleri kullanıcılar için yayınlandığında her zamanki gibi bilgisayara yüklemek için indirmeye başladılar, inen güncelleme antivirüs yazılımında ilginç bir reaksiyon göstererek kullanıcılarım bilgisayarında bulunan zararsız yazılımlara birden bire zararlı uyarısı vererek kullanıcıları zor duruma soktu.

1337258464_aviraantivirrgb.jpg

Kullanıcların bilgisayarlarında bulunan 3. yazılımlar haricinde Windows'un kendi yazılımlarında da aynı tepkiyi veren Avira'nın 8.2.10.64 güncellemesi, kullanıcıları kendisinden nefret ettirdi. Şirkete binlerce mail yağdı.

Şirketin sorunu çözmesi neredeyse 12 saat sürdü, kullanıcıları çılgına çeviren bu sorunun çözüldüğünü Facebook sayfası üzerinden bildiren şirket milyonlarca kullanıcıdan özür dileyerek olayı kapattı.

Yorumlar
Misafir
başarılı bir antivirüs bana göre olur böyle hatalar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.