Yazılım

Bada 2.0 geliyor!

Samsung firmasının mobil işletim sistemi Bada, kısa sürede kendi tutkulu kullanıcı kitlesini oluşturmayı başardı.


Samsung firmasının mobil işletim sistemi Bada, kısa sürede kendi tutkulu kullanıcı kitlesini oluşturmayı başardı. Bu büyümenin oluşmasında Samsung'un son derece güçlü cihazlarında Bada'yı kullanmasının payı da büyük tabii ki.

Bada 2.0'yi kullanıcılar sabırsızlıkla bekliyorlardı .  Uzun süreli bir bekleyiş sonunda nihayete eriyor. Güney Koreli üretici'nin yayınladığı ilk Bada 2.0 ROM'u, Samfirmware sitesinde yayınlandı bile

1311039190_bada-2-1.jpeg

csürüm numaralı bu firmware, yalnızca Samsung S8530 Wave II'yeyüklenebilmeye olanak tanıyor. Ama 220MB boyutundaki bu ROM gelişen özelliklerine karşın Bada 1.2'den daha küçük alan kapsıyor.

Gelen açıklamalara bakılırsa görsel olarak işletim sisteminde çok ciddi değişiklikler görülüyor. Videolar için otomatik odaklama özelliğinin geldiği de vurgulanan ayrıntılardan sadece biri. Aynı zamanda ilk ROM kurulumu sonrasında cihazda tam 404MB boş RAM kalması da önemli bir ayrıntı.

www.samfirmware.com adresinden indirebileceğiniz firmware.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.