Yazılım

Bitcoin görkemli bir felaketle çökecek

Wall Street'te yatırım yöneticiliği yapan David Stockman, Bitcoin'in "olağanüstü bir şekilde çökeceğini" açıkladı.


ABD'de Ronald Reagen döneminde Bütçe ve Yönetim Ofisi Direktörü olduktan sonra Wall Street'te yatırım yöneticisi olan David Stockman, yaptığı açıklama ile Bitcoin yatırımcılarını korkuttu. Stockman, Bitcoin'in olağanüstü bir şekilde çökeceğini ve aptal spekülatör yatırımcılarının yanıp kavrulacağını açıkladı.

Değeri dalgalı bir şekilde katlanarak artan Bitcoin için bir yorum da ünlü ekonomistten geldi. Stockman, kripto para yatırımcılarını sert bir dille uyardı.

CNBC'de bir programa katılan Stockman, "Kendilerini ağaçların boyunun gökyüzüne kadara uzanacağı yönünde ikna eden gerçekten aptal bir spekülatör grubu var. Olağanüstü bir çöküşle hepsi yanıp kül olacak. Bu dalgaya son katılan spekülatörlerin hepsinin elleri yanıp kavrulacak ve gereken dersi almış olacaklar." açıklamasında bulundu. Stockman, yalnızca kripto paralar üzerinde değil, borsalar üzerine de çöküş uyarısında bulundu.

FED'in ve merkez bankalarının kripto paralar üzerinde hakimiyet kurma düşüncelerinin piyasada heyecan yarattığını, 2008'de meydana gelen küresel krizle baş edebilmek için piyasaya sürülen paraların tehlikeli olduğunun altını çizdi. Stockman, regülatörlerin bu küresel soruna çözüm bulamadıklarını da dile getiren ünlü ekonomist, "Daha önce hiç görmediğimiz kadar akıl dışı ve aşırı ısınmış bir piyasayla karşı karşıyayız." dedi.

Bitcoin'in değeri üzerine bir soruya ise "Hiçbir fikrim yok. Bundan sonra ikiye üçe de katlayabilir, bir anda sıfıra da düşebilir. Ama önemli olan nokta şu ki, o gerçek bir para değil. Çünkü bir şeyler alıp satmaya yarayan gerçek paralar istikrarlı olmalı." açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.