Yazılım

BlackBerry ve Facebook arasında mücadele başladı!

BlackBerry, mesaj uygulamaları nedeniyile Facebook'u mahkemeye verdi.

BlackBerry, Facebook'u mahkemeye verdi!

BlackBerry, şirkete ait mesajlaşma uygulamalarının patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle Facebook'a karşı hukuk savaşı başlattı. Söz konusu dava, sadece Facebook'u değil; Instagram ve WhatsApp'ı da kapsıyor. 

Açık olmak gerekirse mahkemeye taşınan vaka, BlackBerry'nin şu andaki ağırlıklı hisse sahibi TLC tarafından değil; orijinal kurucular tarafında hukuki mercilere taşındı.

Kökeni 2016 yılının sonuna dayanan davada BlackBerry avukatları şu ifadeleri kullandılar:  "Üst düzey güvenlikle donatılmış mesajlaşma uygulamaları sunan BlackBerry'nin görüşü; Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın müvekillerimize ait uygulamaların patentlerini ihlal ettiği yönündedir. Bununla birlikte, söz konusu üçlüyle ortak bir karar alabileceğimizi ve gelecekte faydalı eylemlerde bulunabileceğimiz düşünüyoruz."

BlackBerry ve Facebook arasında mücadele başladı! - Resim : 1

BlackBerry her ne kadar eski gücünün fersah fersah gerisinde olsa da, şifreleme usülü mesajlaşma konusunda, geçmişte muaazzam başarılar elde etti. Facebook ve yan şirketleri ile yapılacak bir anlaşma, Kanadalı üreticiyi maddi anlamda cidden rahatlatabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.