Yazılım

Brezilya'nın Almanya'ya yenileceğini önceden bildi!

Microsoft'un sanal asistanı Cortana Brezilya-Almanya maçını çok önceden bildi!


Türkiye saati ile Çarşamba akşamı 23:00'da başlayan Brezilya'nın Almanya karşısında aldığı ağır yenilgiyi Microsoft'un sanal asistanı Cortana doğru tahmin etmeyi başardı. Brezilya-Almanya maçını kim alır sorusuna Cortana: "Muhtemelen Almanya" yanıtını vermişti.

Bu Cortana'nın ilk doğru tahmini değil. Cortana, daha öncede ikinci tur maçlarının tamamını doğru tahmin ederek dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. İkinci tur maçlarında Brezilya, Kolombiya, Hollanda, Kosta Rika, Fransa ve Almanya'nın çeyrek finale yükseleceğini söyleyen Cortana, Belçika ve Arjantin'in de tur atlayacağını öngörmüştü.

1404941874_img20140710003226.jpg

Öte yandan Cortana,iki haftalık düzenli güncelleştirmelere sahip ve bu güncelleştirmeler takımların turnuvadaki performansı, maç saati, hava durumu, seyirci desteği gibi faktörlere yer veriyor. Bakalım Cortana finale kalan iki takımı ve final maçının galibini doğru tahmin edebilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.