Yazılım

Bu uygulamaya cinsel içerik gerekçesiyle yaş sınırı geldi

Apple, Vine uygulamasına yaş sınırı koydu.

Bu uygulamaya cinsel içerik gerekçesiyle yaş sınırı geldi

Vine uygulaması Twitter'da, Twitter kullanıcılarının fotoğrafları dışında çektikleri 6 saniyelik videoları yayınlamasına olanak tanıyor. Bu uygulamayı Facebook engellemişti. Şimdi Vine uygulaması Facebook'tan sonra bu kez de Apple'da sorun oldu. Vine uygulaması şuanda sadece iPhone'larda çalışıyor. Apple App Store'dan indirilebilen Vine'a 17+ yaş sınırı koydu.

Vine'ın veritabanında cinsel içerikli görüntülere sıkça rastlanılması yaş sınırı kararının gelmesine neden oldu. Bu tür içeriklere net bir tavır sergileyen Apple, daha öncede cinsel içerikli birçok uygulamayı App Store'dan kaldırmıştı. Vine uygulaması yayından kaldırılmadı ancak +17 yaş sınırıyla kullanıcı kitlesi biraz daha daraltıldı.

1360311464_vinetwitter.jpg

Daha önce Facebook'ta Vine uygulamasını engellemişti ancak Facebook'un Twitter'ın Vine uygulamasını engelleme sebebi Twitter'ın Instagram'ı bloke etmesi ne karşı bir missillmeydi.

Yorumlar
17 yas siniri guzel fakat yadiniz 17 uzerinde oldugunu kabul ettiginizde bazi dolandiricilar telefon hattinizdan 10 tl kesiyor (fix mobil gibi) tlf sirketlerinde buna izin veriyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.