Yazılım

CES 2013: Samsung akıllı TV’lerde arabirimi değiştirdi

Smart Hub keyifli bir kullanım deneyimi sunuyor.

CES 2013: Samsung akıllı TV’lerde arabirimi değiştirdi

Daha önce de haber kuşağımızda yer alan bilgi CES 2013 resmiyete kavuştu. Güney Koreli üretici akıllı TV’lerde artık daha gelişmiş bir arabirim ile hizmet sunacak. Sekmeli bir yapının kazandırıldığı yeni arabirim beş bölümden oluşuyor.

TV, Film ve Diziler, Fotoğraflar ve Videolar, Sosyal ağlar ve Uygulamalardan oluşan sekmelerde her bölüm için detaylı bilgi sunuluyor. Smart Hub arabirimi ilk aşamada kullanıcıdan üyelik şartı istiyor. Ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen üyelik sonrası her sekmeler arasında gezinti yaparak daha detaylı bilgi sahibi olunuyor.
1357641019_samsung-smart-hub.jpg

Film bölümünde popüler filmler ve en çok izlenenler, sosyal ağlar sekmesinde Facebook ve Twitter entegrasyonu sağlanarak güncellemeler anında görüntüleniyor.

Videolarda ise Youtube’da yer alan popüler videolar ekranda beliriyor. 7500 ve üzerindeki serilerde ise kamera sayesinde TV’nin kim tarafından izlendiği saptanacak. Yüz tanımanın yanı sıra ses ve hareketle de TV’ye komutlar verilebilecek.

Yeni arabirimin nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu. Sekmeli yapı ve daha fazla detayın yer aldığı sistemde, geçişler ve animasyon performansını yeni videolar yayınlanınca tecrübe etmiş olacağız.
1357641152_adsiz.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.