Yazılım

Chrome ile artık konuşarak anlaşacaksınız

Google, 'Tamam Google' sesli arama özelliğini Chrome'a entegre ediyor. i

Chrome ile artık konuşarak anlaşacaksınız

Google’ın tarayıcısı Google Chrome hızı ile olduğu kadar özellikleri ile de kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Google sürekli bu tarayıcıda yenilikler yapmaya devam ediyor. Sesli arama özelliği ‘Tamam Google’ Chrome’da artık tarayıcı özelliği olarak değil yerleşik bir özellik olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Google bu özelliği Kasım’dan bu yana test ediyordu ve artık kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Ancak PC kullanıcıları tarafından kullanılacak olan bu özellik tehlikeli görülüyor. Çünkü bu özellikle mikrofon açılıyor ve kapanmıyor. Böylelikle PC kullanıcısının bulunduğu ortam başkaları tarafından dinlenme tehlikesi bulunuyor.

1390550129_ok-google-chromium.png

Ancak Google bu duruma da çözüm bulmuş ve Chrome için arama ayarlarına doğrudan aktive edilebilir ayarlara ek olarak, iki alt fonksiyon eklemiş. Bu ayarlar ile özelliğin kaç dakika sonra kapanacağına siz karar veriyorsunuz.

Aşağıda sesli arama özelliği ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.