Yazılım

Chromecast için Uygulama Tavsiyeleri

Chromecast sistemlerinizde kullanabileceğiniz faydalı uygulamalar


Akıllı olmayan TV'leri akıllı hale çevirmek için kullanılan başarılı çözümlerden biri Chromecast için kullanabileceğiniz faydalı, ücretli/ücretsiz uygulamaları sizler için listedik.

ALLCAST

Google Play Store Linki

Ücretli (Süre Kısıtlamalı) - 11 TL Premium Sürümü

Google Play Store'da yer alan AllCast uygulaması, 11 TL fiyatlı premium ve kullanım süre kısıtlamalı ücretsiz sürüme sahip. Bu uygulama, Roku, Apple TV, oyun konsolları ve chromecast desteği ile dikkat çekiyor. Kullanımı oldukça pratik olan bu uygulama ile sahip olduğunuz tüm multimedya içeriklerini Chromecast üzerinden izleyebilirsiniz.


BubbleUPnP

Google Play Store Linki

Ücretsiz Sürüm  - 11 TL Premium Sürüm

bubbleupnp.jpg

BubbleUPnP isimli uygulama da tıpkı AllCast gibi, DLNA görevi görerek içeriklerinizi kurulu olduğu cihazda izlemenizi sağlıyor. Son derece basit bir arayüzü bulunan uygulamanın, kullanımı için ise WiFi bağlantısı ve çoklu medya içeriklerinin erişime açık olması yeterli.


Netflix

Google Play Store Linki

Ücretsiz Uygulama - Aylık Abonelik Modeli

netflix.jpg

Netflix hakkında çok fazla şey söyleyeme gerek yok zira dünyanın en çok kullanılan VoD (video on demand) servislerinden biri olan Netflix, Chromecast üzerinde kullanılabilecek en başarılı uygulamalar arasında yer alıyor. 


Solid Explorer

Google Play Store Linki

Ücretsiz - Uygulama içi Satın Alma

 

Solid Explorer isimli dosya yönetici uygulaması Chromecast desteği olan önemli uygulamalardan biri. FTP/SFTP, WevDav, SMB-CIFS gibi destekleri de sunan uygulama, dosya arama, sürükle bırak, kopyala-yapıştır, zip,rar desteği, Google Drive, Dropbox ve OneDrive gibi bulut çözümlerine erişim gibi özellikler sunuyor. 

Pandora

Google Play Store Linki

Ücretsiz

pandora.png

Spotify ve Apple Music gibi ücretli veya ücretsiz sürümü kısıtlı bir uygulama yerine Pandora'yı tercih etmek isteyenler olacaktır. Her ne kadar birebir aynı sisteme sahip olmasalar da, Pandora uygulaması, ücretsiz müzik dinleme ve özelilkle radyo kanalları ile Chromecast için vazgeçilmez uygulamalardan biri olacaktır.

 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.