Yazılım

Computex 2013: Microsoft, Windows 8.1’deki başlat menüsünü gösterdi

Windows 8'de kaldırılan başlat menüsü eleştiriler artınca geri getirildi.


Windows 7’den Windows 8’e geçerken işletim sisteminin temasında radikal değişiklikler ön gören Microsoft, en fazla eleştiriyi ise başlat menüsünün kaldırılması noktasında aldı. Windows 8’de başlat menüsünün olmaması ve sistem arayüzünün daha çok dokunmatik odaklı olması bazı geleneklerin de yıkılması anlamına geliyordu. Eleştirilerin artması üzerine Microsoft’un başlat butonunu yeni bir güncelleme ile tekrar sunacağı nisan ayından bu yana konuşuluyor.

Computex 2013 Fuarı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Microsoft, Windows 8 hakkında detaylar aktarırken, haziran sonunda ön izleme sürümü yayınlanacak Windows 8.1'i de gösterdi. Detaylar arasında en dikkat çekeni ise kuşkusuzu geri dönüş yapacak olan başlat sekmesi. Masaüstü ve başlat menüsü arasında geçiş yapmaya olanak sağlayan sekmede nelerin yer aldığı alt bölümde yayınlanan videoda yer almakta.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.