Yazılım

Connectify [ Bilgisayarınızı kablosuz modeme çevirin ]

-Bazen tek bir Ethernet kablosu ve birden fazla bilgisayar olabiliyor. İşte bu program sayesinde bilgisayarınızı dağıtıcı modem haline getirebilir, ortamdaki diğer bilgisayarlara da interneti dağıtabilirsiniz.


-Masaüstü bilgisayarınıza takacağınız bir wireless adaptörü wireless modeme çevirip cep telefonunuzdan da internete girebilirsiniz.

Connectify programını sadece internet olan bilgisayara yüklemeniz yeterlidir.

Kurulumu yaparken ConnectifyInstall.exe dosyasını sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır" şeklinde kurun. ( Network olayına müdahale edeceği için gereklidir. )

( Full sürüm işlemleri programın yanında yer almaktadır. )

Kurulumu yaptıktan sonra ayarlamalara geçelim; ( "Settings" sekmesi )

Hotspot Name: Bağlantı Noktası Adı.. Wi-Fi yayını başladığında SSID olarak atanacak isim. Yayın adı.

Password: Kablosuz yayın şifresi.

Internet: İnternetin bilgisayarınıza bağlı olduğu noktayı seçmeniz gerekiyor. "Otomatik", "Yerel Ağ Bağlantısı", "Kablosuz Ağ Bağlantısı" gibi seçeneklerden birini seçmeniz gerekiyor.

Advanced bölümünde bulunan;

Wi-Fi: Yayını hangi donanım üzerinden yapacağınızı seçmeniz gerekiyor.

Security Mode: Şifreleme türünü seçmeniz gerekiyor. Ben "Access Point, WPA2-PSK" seçeneğini öneriyorum.

Ve "Start Hotspot"

Artık diğer cihazlarınızla bilgisayarınızdan yaptığınız Wi-Fi yayınına katılabilir ve internete girebilirsiniz?

Ek olarak "Clients" sekmesinden yaptığınız yayına bağlı olan cihazları ve onlara atanan yerel ip numaralarını görebilirsiniz. Programın Firewall özelliği de mevcut, dilerseniz bu özellikleri de yine "Clients" sekmesinden kullanabilirsiniz.


Connectify Lite ( Ücretsiz Lite Sürüm )
Connectify Pro ( Satın almak için )
)

Yorumlar
Misafir
Ağ Bağlantıları bölümünde devre dışı olan bağlantı türünü etkinleştirirseniz probleminiz çözülecektir. ( Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter )
Cevapla
Misafir
Programı kurunca ağ bağlantım kesildi ünlem işareti çıktı. Programı kaldırınca bağlantım yeniden geldi. Sanırım ince bir ayar gerekiyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.