Yazılım

Costmin virüsü nasıl kaldırılır?

Costmin nedir? Costmin virüsü nasıl temizlenir?


Costmin bir tür reklam yazılımıdır. Potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar (PUPs) sınıfına giren Costmin, bilgisayarınıza ücretsiz program veya oyunlar ile yüklenir. Costmin kaldırma adımlarını sırası ile ve atlamadan yapmanız tavsiye edilir.

Costmin reklamları nasıl kaldırılır?

Adım 1: Costmin ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma

●Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

●Yüklü programlarda  Costmin, Costmin Ads, Costmin Deals  programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

●Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

Cihazınızda herhangi bir program tespit edemediyseniz, sonraki aşamaya geçin.  Aşağıdaki programlardan birisi mutlaka sizde yüklü olan PUP yani potansiyel olarak istenmeyen yazılımı bulacak ve silecektir.

Adım 2: Adwcleaner ile Costmin kaldırma  

Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel istenmeyen yazılım kaldırma programlarından biridir. Costmin virüsü kaldırma işleminde Adwcleaner işinize yarayacaktır.

●Adwcleaner yazılımını indirin.

●Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını ve diğer tüm açık programları kapatın.

●İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. 

●Scan butonuna tıklayın.

AdwCleaner  Costmin  istenmeyen yazılımının eklentilerini taramaya başlayacaktır. Bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın. ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 3: Emsisoft anti-malware  ile  Costmin kaldırma

Emsisoft Anti-Malware virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur. Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

●EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

●Bilgisayarınıza  EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

●EmsiSoft anti-malware Costmin ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.