Yazılım

Denetim Masasına Elveda

Denetim Masasına Elveda! Detaylar haberimizde...


Windows'un artık klasikleşen, ayarları yaptığımız bölümü olan Denetim Masası Windows 10'a gelecek yeni bir güncelleme ile kalkıyor. Bir efsanenin sonu geliyor...

Daha önce de Windows 10'daki ayarlar uygulamasının içerisine Denetim Masası'ndan erişebildiğimiz neredeyse bütün uygulamaları ekleyen Microsft aslında bu hamlesi ile Denetim Masası'nın gidici olduğunun sinyallerini vermişti. 

Brandon LeBlanc Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Denetim Masası üzerindeki ayarların çoğunu Ayarlar uygulaması çatısında topladıklarını açıkladı ve bazı ayarlı bu uygulamanın içerisine koyamadıklarını belirtti. Bunu nasıl çözdükleri ile ilgili herhagi bir açıklamada bulunmadı. Büyük ihtimalle de bu ayarlara "Arama" özelliği sayesinde direkt olarak ulaşılabilecek.

Denetim Masası'nın Ayarlar uygulaması ile birleşmesi bana kalırsa Windows 10 için gerekliydi. Bu yeni düzenleme sayesinde Windows 10 tabletler üzerindeki iddaasını korurken hem ayarlar uygulamasında hem de denetim masasında aynı ayarların buluması ile oluşan karmaşa engelleniyor.

Peki sizin görüşleriniz neler? Yorum olarak görüşlerinizi belirtebilirsiniz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.