Yazılım

Deprem bilgileri artık cepte!

Deprem uygulaması ile deprem bilgileri anında cebinize gelecek.

Deprem bilgileri artık cepte!

Mobil uygulamalar insanların hayatları bir nevi de olsa kolaylaştırıyor. Bir çok kamu alanının mobil uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde insanlar oturdukları yerden bir çok resmi işini halledebiliyor. Bu uygulana kervanına şimdi de Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü katıldı. Rasathane tarafından geliştirilen mobil uygulama ile mobil kullanıcıları akıllı telefonlarından Türkiye ve çevresindeki depremleri anında takip edilebilecekler.

1374130140_mzl.eugnivps.320x480-75.jpg1374130148_mzl.geayzzve.320x480-75.jpg

Uygulamaya 'Deprem Bilgi Sistemi' adı verilmiş ve bu uygulama tüm akıllı telefonlarda kullanılabilecek.

Uygulama ile açıklama yapan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü “Türkiye ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler hakkında kullanıcıları bilgilendirmek, Türkiye’nin depremsellik tarihinin verilerine ulaşma imkânı sağlamak. Aynı zamanda kullanıcıların bulundukları konumda meydana gelmiş olan tarihi depremleri de harita üzerinde görüntülemesine imkân veriyor. Deprem olduğunda bunu hisseden ve uygulamayı cep telefonu veya tabletlerine kurmuş olan kullanıcılara depremi nasıl hissettiklerini Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsüne iletme imkânı sunuyor. Bu sayede herhangi bir deprem olduğunda o depremin nerede nasıl hissedildiği ve depremin verdiği hasarın konumunun tespiti mümkün oluyor." Dedi.

Android için tıklayın. 

IOS için tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.