Yazılım

Dropbox gittikçe genişliyor!

Microsoft ve Google'dan bir adım daha önde!


Dünyanın en köklü firmalarından birisi olan Dropbox, geçtiğimiz günlerde Google ve Microsoft gibi güçlü rakiplerinin bulunduğu Bulut Teknolojisi sektöründe günden güne büyümeye, hızlı hızlı gelişmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, çeşitli yeniliklerle güncellenen Dropbox, alan boyutunu iki katına çıkararak genişlediğini duyurdu. Binlerce paralı kullanıcısı bulunan Dropbox, kullanıcılarını rakip firmalara kaptırmamak ve aradaki rekabeti daha da arttırmak için sunduğu alan boyutunu arttırma yoluna gitti. Özelliklik paralı müşterilerine yaptığı bu fırsat ile, fiyatları sabit tutup alan boyutunu iki katına çıkardı.

1341992019_dropboxsitehaber1341988419.jpg
Örneğin  $9.90 veren bir Dropbox kullanıcısı 50 GB alana sahipken, Dropbox'un yaptığı bu son yenilikle ücretsiz olarak 100 GB gibi bir alana sahip oldu.  Bunun yanında ilk defa alan satın almak isteyen kullanıcılar da $9.90'dan 100 GB gibi geniş bir alanı satın alabilecekler.

Yapılan bu büyük indirim sadece 50 ila 100 GB kullanıcıları için değil, aynı zamanda 200 GB ve 500 GB kullanıcıları için de geçerli oluyor. İstediğiniz her an, her dakika devasa genişlikte bir harddiske erişim sağlamak istiyorsanız, yani 500 GB'lık bir alana aylık $49.90,  yıllık ise $499 gibi bir rakama sahip olabilirsiniz. Dropbox'ın yaptığı bu fırsat rakipleri ile kendisi arasında olan rekabeti daha da kızıştıracağa benzerken, tüketicilerin tercihlerini Dropbox'dan yana kullanıp kullanmayacağı ise hala kesinleşmedi.

-İlerleyen günlerde, Dropbox'ın yaptığı bu kampanyanın etkilerini hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.