Yazılım

Duolingo bir müzik öğrenme uygulaması geliştiriyor

Muhtemelen Duolingo'yu yeni bir dil veya en azından ziyaret ettiğiniz bir yerin yerel dilini öğrenmek istediğinizde kullanabileceğiniz bir uygulama olarak biliyorsunuzdur.

Duolingo bir müzik öğrenme uygulaması geliştiriyor

Şirket yıllar içinde başka alanlara da girdi ve şimdi görünen o ki, insanların müzik hakkında bilgi edinmek istediklerinde yönelecekleri tek adres olmayı da umuyor. Bir iş ilanına göre Duolingo şu anda müzik öğretmek için bir uygulama geliştirmek üzere çalışacak küçük bir ekip arayışında.

İş ilanı, "hem ilgili öğrenme bilimi araştırmasının teorik bilgilerini hem de uygulamalı öğretim deneyimini birleştiren bir müzik eğitimi uzmanı" için. İşi kim alırsa alsın, uygulamanın "bilim öğrenme konusunda sağlam temellere sahip olduğundan" emin olmaktan sorumlu olacak. Duolingo'nun meşhur "yaparak öğrenme" etkinlikleri için kullanılabilecek "araştırma bulgularını somut fikirlere" çevirmeleri gerekiyor. Ayrıca müfredat geliştirmede başı çekmeleri gerekiyor ki bu da uygulamanın henüz çok erken bir aşamada olduğunu gösteriyor.

Duolingo bir müzik öğrenme uygulaması geliştiriyor

Duolingo'nun Müzik uygulaması çıkarsa ve çıktığında, çocuklara okuma yazma öğreten ABC uygulamasını içeren, şirketin büyüyen öğrenme uygulamaları listesine katılacak. Ayrıca, dil sertifikası için bir İngilizce Testi uygulaması ve insanların çarpma, bölme, kesirler, geometri ve ölçümleri öğrenmelerine yardımcı olmak için renkli animasyonlar ve etkileşimli alıştırmalar kullanan bir Matematik uygulaması da bulunuyor.

TechCrunch'ın belirttiği gibi, şirket büyük olasılıkla gelecekte hayatta kalmasını ve gelir artışını sağlamak için etkili olduğu alanları çeşitlendirmek istiyor. Ve planı şu ana kadar işe yarıyor gibi görünüyor: Duolingo, 2022'nin dördüncü çeyreğine ilişkin kazanç raporunda, bir önceki yıla göre ücretli abone sayısında %67’lik bir artış elde ettiğini açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.