Yazılım

E-arşiv fatura entegrasyonunda Ticimax ve FIT Solutions imzası

Ticimax ve e-ticaret alt yapısını kullanan birçok firma, Türkiye'nin e-dönüşüm lideri FIT Solutions'ın, e-fatura, e-arşiv, e-defter gibi e-Dönüşüm uygulamalarını kullanarak zaman, maliyet ve performans yönetimlerini kolaylaştırıyor.


1 Ocak 2016’dan itibaren 2014 yılı bilançosu 5 milyon TL ve üzeri olan internet üzerinden satış yapan mükelleflere zorunlu olacak e-arşive geçiş için sadece 2 ay kaldı. E-faturaya kayıtlı kullanıcı olan fakat e-arşiv fatura uygulaması zorunluluğu bulunmayan mükellefler istemeleri halinde uygulamadan faydalanabilecek.

Ticimax ve FIT Solutions, ilk 50 e-arşiv faturasını ücretsiz kullandırıyor

Ticimax, geliştirdiği e-arşiv fatura entegrasyonu ile kullanıcılarına e-ticaret panelleri üzerinden kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde e-arşiv faturası oluşturma imkanı sağlıyor. Üstelik e-dönüşüm dünyasına FIT Solutions ve Ticimax işbirliğiyle kolay ve güvenli bir şekilde dahil e-ticaret sitelerine bir fırsat daha geliyor. İki firmanın işbirliğiyle ilk 50 e-arşiv faturanızı ücretsiz kullandırma olanağı sağlamaları açısından yine Türkiye’de bir ilki sunuyor.  

E-fatura ve e-arşivin vergi mükelleflerine sunduğu avantajlar

E-fatura, kağıt fatura ile aynı yasal özelliklere sahip ve elektronik ortamda hazırlanan bir fatura çeşidi. Dijitalin hayatını kolaylaştıran tüm özelliklerine sahip e-fatura, kullanıcılarına tüm fatura işlemlerini eski fatura sistemine göre çok daha verimli, faydalı ve avantajlı bir şekilde gerçekleştirme olanağı sunuyor. E-fatura ayrıca düşük maliyetli ve çevreci olmasıyla vergi mükelleflerine avantaj getiriyor.

E-arşiv ise tüm faturaları, e-fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere son kullanıcılara, elektronik ortamda gönderme olanağı sağlayan sistem. Vergi mükellefleri 10 yıl boyunca elektronik ortamda saklanan faturalarına diledikleri zaman kolayca ulaşabildikleri gibi kağıt masraflarından kurtuluyor. İşletmeler böylece hem kendilerine hem de çevreye katkı sağlıyor. E-arşiv Uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin, öncelikle e-fatura uygulamasına kayıtlı olmaları gerekiyor. E-arşivin diğer avantajları arasında son kullanıcılara e-faturaları gönderebilmek ve yeni bir reklam mecrasına sahip olabilmek sayılabilir. Uygulamanın ayrıca muhasebe ve bilgi işlem sistemlerine uyumlu olduğunu kaydetmekte yarar var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.