Yazılım

Facebook, Android için güçlü bir hata ayıklama aracı duyurdu: Stetho

Google Chrome Geliştirici Aracına dahil edilen Stetho hata bulma noktasında geliştiricilerin elini bir hayli güçlendirecek.

Facebook, Android için güçlü bir hata ayıklama aracı duyurdu: Stetho

Geliştiriciler sıklıkla büyük yerel kod üslerinde buldukları problemlere bir an önce ulaşmak ve bu sorunlara çözüm getirmek için oldukça çaba sarf ediyorlar. Özellikle de Android için geliştirmeler yaparken.

Facebook bu sorun için bir çözüm bulmuş gibi. Şirket, Stetho olarak adlandırılan Android kodu hatasını onaran yeni bir araç duyurdu. Geliştiriciler, birçok Web geliştiricisinin de aşina olduğu Chrome geliştiricilerinin arayüzünü kullanarak kendi Android uygulamalarında nelerin olup bittiğini görebilmek için Stetho üzerinden verilere giriş yapabilecek.

Şirket, Stetho'nun geliştiricilerin kullanımına açılması için çok küçük bir kurulum aşaması gerektirdiğini belirtiyor ve kurulumun ardından hata araştırmalarına başlamaları için geliştiriciler, Chrome '' denetim'' penceresine  geçmeleri gerekiyor.

Facebook yakın zamanda sisteme diğer açık-kaynak Android projeleriyle beraber daha fazla özelliğin geleceğini söylüyor.

Stetho; Facebook, Messenger, Sayfa Yöneticisi ve Facebook Grupları'nın tümünde etkin olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.