Yazılım

Facebook arkadaş bulma servisini geri kapattı!

Facebook daha önceki gün açıtığı servisi sessiz sedasız geri kullanıma kapadı.

Facebook arkadaş bulma servisini geri kapattı!

Facebook, arkadaş bulma servisi olan 'Find Friend Nearby' servisini kullanıma açarak arkadaş edinme tecrübesini değiştirmeye yönelik önemli bir adım atmıştı. Facebook daha önceki gün açıtığı servisi sessiz sedasız geri kullanıma kapadı.

Servise, Fb.com/ffn alan adına sahipti. Ancak şimdi ne iOS uygulamasından nede web sitesinden bu hizmete ulaşılamıyor. Facebook, bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Dev sosyal ağ başarısızlığın faturasını uygulamayı geliştiren ekibe kesebilir.

1340740283_friends-nearby.jpg

Uygulamayı geliştiren ekip ise Facebook'un Mayıs ayı başında satın aldığı Glancee şirketi. Facebook Glancee'i satın almadan önce şirket Find Friends Nearby'e benzer bir hizmet sunuyordu. Şirket, Facebook'a bağlandıktan sonra dün açılıp bugün kapatılan servis üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Başka bir iddiaya göre ise Facebook Friends Nearby'i test etti ve servisteki aksaklıkları düzeltmek için yayından kaldırdı. Eğer söylentiler doğru ise hizmet kısa sürede geri açılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.