Yazılım

Facebook, Face.com'u 60 milyon dolara satın aldı!

Facebook, yüz tanıma şirketi Face.com'u 60 milyon dolara satın aldı.

Facebook, Face.com'u 60 milyon dolara satın aldı!

Facebook'un Face.com'u alacağını ve görüşmeler olduğunu daha önce sizlere duyurmuştuk. Şimdi gelen haberlere göre Face.com, Facebook'un yüz tanıma şirketi Face.com'u 60 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Bu satın alma Facebook için çok mantıklı oldu çünkü bu site yüz tanıma ve fotoğraf etiketlemeye dayalı bir site. Facebook'un Face.com'u alması ile muhtemelen arkadaşlarınızın yüz özelliklerini seçerek onları otomatik olarak tanıyacak ve etiketleyebileceksiniz.

1340100972_facecomsf1.jpg

Face.com yaptığı duyuruda; "Facebook, Face.com'u satın aldı. Misyonumuz her zaman, yüz tanıma ile insan yaşamını eğlenceli ve çekici yapmak için yeni ve heyecan verici yollar bulmak için dikkate değer bu teknolojiye sahip olmuştur. Eğer sizde böyle biriyseniz Facebook her gün hayatınızın bir parçası olacaktır. Bu teknoloji size günlük hayatınızda ilginç anlarınızı aileniz ve arkadaşlarınızla fotoğraf olarak paylaşma deneyimleri sunacak.

1340100997_poster.png

Şimdi, Face.com teknolojiyi kullanmak için harika ürünler ve çeşitli uygulamalar geliştirin. Sizi seviyoruz çocuklar ve bizim plan geliştirici topluluğu desteklemeye devam etmektir." dedi.

*Bakalım Facebook'ta bu satın alma ile neler değişecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.