Yazılım

Facebook Messenger (M) sanal asistana dönüşüyor!

Facebook, 'M' Messenger uygulamasını kişisel asistana çevirmek için testlere başladı.

Facebook Messenger (M) sanal asistana dönüşüyor!

Hatırlarsanız Facebook, geçtiğimiz Temmuz ayında kendi kişisel sanal asistanı üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şirketin ürün başkan yardımcısı David Marcus, Facebook hesabından yaptığı açıklamada: "Bugün Messenger M adlı yeni bir servisimizi deneme testlerine başladık" dedi.

David Marcus, kullanıcının sorularına ve cevap verebilecek bir yapay zeka ile çalışan Messenger asistanının bir yerlere gitmek için tavsiye istemenin yanında tipik bir mobil sanal asistan gibi her konuda size yardımcı olmak yerine bir ürün veya servis satın almak istediğinizde destek olan müşteri yöneticisi gibi çalışacağını söylüyor. Yani Facebook'un kişisel asistanı Messenger (M) diğer adıyla Moneypenny, size mesela internet üzerinden yeni bir şey satın almayı düşündüğünüzde yardımcı olacak.

1440625472_img20150827003927.jpg

Öte yandan satın almayı planladığınız eşyayı belirttiğinizde Moneypenny size bu ürün hakkında merak ettiğiniz her şeyi söyleyecek. Ayrıca Moneypenny, bu ürün hakkında internette fiyat araştırması yaparak size ürünün en uygun fiyatını da bulabilecek. Yani Messenger M'nin metin ve sesli sorulara cevap verebilen Siri veya Cortana gibi sanal asistanlara karşı dişli bir rakip olabilir.

Facebook’un henüz test aşamasında olan sanal asistanı Messenger (M) Moneypennny'nin yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulması için beklemeyin. Zira uygulama San Francisco'da yüz kişilik bir grup tarafından kullanılıyor, ve başarılı olduğu takdirde tüm platformlara zamanla sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.