Yazılım

Facebook Messenger’a Photo Magic ile Yüz Tanıma ve Paylaşma Özelliği Geliyor

Facebook Messenger, Photo Magic sayesinde kişilerin yüzünü tanıyarak göndermeniz için hatırlatmalar yapacak


Facebook, Messenger ekosistemini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Geride kalan dönem içinde sıradan bir yazışma uygulaması olan Facebook Messenger, bu süreç içinde, sesli görüşme, görüntülü görüşme, para transferi gibi özelliklere kavuştu. Bununla yetinmeyen ekip ise, sistemin çok daha efektif çalışması adına yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Facebook Messenger yazılımına gelecek olan Photo Magic, yüz tanıma sistemini pratik bir kullanım için dikkat çekici görünüyor.

1447152901_facebook-photo-magic-hero.png

Facebook Messenger’a Photo Magic ile Yüz Tanıma ve Hatırlatma Özelliği Geliyor

Aslında sistem oldukça basit çalışıyor tabi basit derken burda Facebook'u tebrik etmek gerekiyor çünkü anlatması bu kadar basit olan bir yeniliğin ne kadar detaylı ve karmaşık bir sistemi olduğunu tahmin etmek zor değil. Facebook, Photo Magic adını verdiği yeni özelliği ile Messenger ekosistemine oldukça güzel bir özellik ekledi.

1447154271_facebook-photo-magic2.png

Opsiyonel olarak kullanıcılar tarafından aktif hale getirilebilecek olan bu sistem, öncelikli olarak galerinize erişim izni alıyor. Bu izni vermezseniz sistemin çalışması mümkün değil. Photo Magic sistemi, arkadaşlarınız ile çektiğiniz fotoğraflardan yüz tanıma sistemi sayesinde kişi tanımlaması yapabiliyor ve fotoğrafta tanımlanan kişilere Facebook Messenger üzerinden gönderim yapmanız konusunda size hatırlatma yapıyor. 

Bu sistem özellikle fotoğraf paylaşımı konusunda üşengeç olan kullanıcıların işine fazlasıyla yarayacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.