Yazılım

Facebook’tan bir uygulama daha geliyor!

Facebook’un konum paylaşım uygulamasını yakında kullanıcılara sunacak.

Facebook’tan bir uygulama daha geliyor!

Yeni gelen haberlere göre Facebook, kendi konum paylaşım uygulaması üzerinde çalıştığı söyleniyor. İddialara göre Facebook'un Mart ayı ortasında piyasaya sürmeye hazırlandığı uygulamanın mobil cihazları sayesinde kullanıcıların kendilerine yakın arkadaşlarının konumlarını görebilecekler.

Eğer söylenenler doğruysa Facebook'un bu yeni uygulamasında mahremiyet konusu bir kez daha gündeme gelecek gibi görünüyor.  Çünkü konuya yakın kaynakların iddiasına göre uygulama açık olmasa bile kullanıcıların konumlarını takip edecek.

1360079775_42816v1.png

Bu uygulama sayesinde kullanıcılar kendilerine yakın olan arkadaşlarını ve civarlarındaki etkinlikleri kolayca bulabilecekler. Ayrıca bu uygulama aynı zamanda Facebook için konum bazlı reklam satışı sağlayabilecek.

Yeni uygulama Apple'ın "Find My Friends" uygulamasını hatırlatıyor ve bu yeni uygulama aslında Facebook'un konum bazlı ilk çalışması değil. Daha öncede Facebook "Find Friend Nearby" uygulamasını kullanıcılarına sunmaya çalışmıştı.

Yorumlar
Gizlilik diye bisey kalmayacak gorunuse gore.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.