Yazılım
Note 8 sahipleri bu haberi kaçırmasın!

Galaxy Note 8 Oreo güncellemesi Türkiye'de!

Galaxy Note 8 sahiplerinin merakla beklediği Android Oreo işletim sistemi güncellemesi Türkiye'de de yayınlandı.

Samsung'un popüler akıllı telefonu Galaxy Note 8, nihayet Android 8.0 yani Oreo ile Türkiye'de de dağıtılmaya başlandı Söz konusu güncelleme Galaxy S8 kullanıcılarıyla Şubat ortasında buluşmuştu.

Samsung Galaxy Note 8 için Android Oreo güncellemesi, birkaç gün önce yurtdışındaki Galaxy Note 8 sahiplerinin beğenilerine sunulmuştu. Güncelleme gerek stabil mimarisi, gerekse hızıyla beğenileri üstünde toplamıştı.

Oreo'nun Samsung Galaxy Note 8'e en büyük katkısı güvenlik açıklarını kapatması ve telefonu olabildiğince stabil hale getirmesi. Buna ek olarak işletim sistemi resim içerisinde resim mimarisi ile dikkat çekiyor. Kısacası oyun oynarken veya tam boyutlu bir film izlenirken, ikincil bir uygulama açılabiliyor ve ekranda iki uygulamaya birden yön verilebiliyor.

Galaxy Note 8 Oreo güncellemesi Türkiye'de! - Resim : 1

İşletim sistemi; yeni kilit ekran şekilleri, ekranın olur olmadık yerde kararmasını önleyen Smart View yapısı, iki hesabı aynı anda kullanabilmek için Samsung Dual Messenger yazılımı, AAC ve Sony LDAC gibi ses çözünürlüklerini destekleme ve şifre yönetme algoritması ile dikkat çekiyor. 

Yeni işletim sistemi, telefonda 1.5 GB'a yakın depolama alanı talep ediyor. Eğer bu telefona sahipseniz güncellemeler bölümünü kontrol etmenizde fayda var. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.