Yazılım

Galaxy S 3 için Music Hub geliyor!

Music Hub Google Music'e rakip olacak!


Samsung, bu hafta Samsung Galaxy S 3 için yeni bir müzik uygulaması aktive etti. Music Hub olarak adlandırılan uygulama şimdilik sadece Galaxy S 3'te çalışıyor. Music Hub, Google Music ve Spotify ile rakip olabilecek bir uygulama diyebiliriz.

Müzik marketini genişleten Samsung bu uygulamayla kullanıcılarına daha iyi hizmet verecek.  İlk olarak uygulamayı çalıştırdığınızda akıllı telefonunuzda seçilebilir bir panel çıkıyor. Bu uygulamanın henüz tablet versiyonu bulunmuyor ancak umuyoruz ki Samsung tablet cihazlarına da bu uygulamayı aktive edecek.

Sisteme Samsung hesabınızla ya da isterseniz 7digital hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Ana ekranda 12 temel seçenek bulunuyor; My Music, Katalog, Radio, Tavsiye edilen, Arama, Etiket, Son dinlenen, İndirilenler, Hesap, Ayarlar, Yardım ve Hakkında.

Bu uygulama size sadece bilgisayarınızdan upload edilmiş müzik dosyalarınıza ulaşmanızı sağlamakla kalmıyor, telefonunuzda en son dinlediğiniz müzikleri indirme imkanı da tanıyor.

Ayrıca 7digital vasıtasıyla parçaları çevrim dışı çalma listesine ekleyebiliyor, hesabınızı kullanarak bedava indirme deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Ayrıca internetteki radyo istasyonlarının hesabına da erişebiliyorsunuz.

Öncelikle liste şarkılar, albüm ve sanatçılar olarak kategorileşiyor. Listeden herhangi birini indirebiliyorsunuz ve indirmeden önce 30 saniyelik limitli olarak parçayı dinleme hakkına sahipsiniz.

Samsung Server'larına upload edilerek erişim sağlayabilen sistem Google Music ile benzer sisteme sahip. Albümdeki parçlara isim, albüm listesi ve albüm cover'ı olarak bölünmüş.

Müziğinizi etiketleyebiliyor, son çalınanları görebiliyor, basit düzenlemeleri yapabiliyor ve ayarlarınızı kolaylıkla değiştirebiliyorsunuz. En iyi kısımlardan biri aslında son çalınan listesi.

Neden mi? Çünkü oldukça iyi görünüyor ve parmağınızla bir kaç kaydırma ile işlemlerinizi kolayca yapabiliyorsunuz. Samsung bu kez de iTunes, Google Play ve Spotify'e kafa tutmayı amaçlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.