Yazılım

Gezin.io! Herkes onla gezinio

Gezinio, mobil yerel aramalar üzerine geliştirilmiş bir Android uygulamasıdır.


Gezinio, mobil yerel aramalar üzerine yapılan yüksek lisans tez çalışmasını desteklemek için geliştirilmiş bir Android uygulamasıdır. Tez çalışmasında hedeflenen, Türkiye üzerinde yapılan yerel aramalar (restoran, park, eczane) ve sonuç listesinde gösterilen yerel işletmelerden kullanıcının ilgili buldukları (=tıkladıkları) incelenerek, yerel aramalara etki eden faktörleri bulmak ve bu faktörlerden faydalanarak kullanıcının arama deneyimini iyileştirmektir.

Gezinio ile etrafınızdaki mekanları arayabilir ve mekan nerede, ne kadar popüler, kaç kişi gitmiş, mekanda o an kaç kişi var hepsini görebilirsiniz. Ayrıca mekanların fotoğraflarını ve yorumlarını inceleyebilir, bulunduğunuz yerden mekana nasıl gidebileceğinizi harita üzerinde görebilirsiniz.

1395313136_unnamed.png1395313156_unnamed1.png

Gezinio ücretsiz ve reklamsızdır. Size veya akıllı telefonunuza ait hiçbir bilgiye erişmez. Gezinio üzerinde yapılan sorgular anonim olarak yapılır.

1395313161_unnamed2.png

Gezinio'ya  buradan ulaşabilir, uygulamayı kullanarak yapacağınız aramalarla tez çalışmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.