Yazılım

Gmail Hacklendi!

Google'ın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Gmail'de büyük bir açık bulundu. Açığı bulan öğrenci Google'dan para ödülü aldı.

Gmail Hacklendi!

Google'ın e-posta dünyasının vazgeçilmez uygulaması haline gelen Gmail de bulunan güvenlik zafiyeti gündeme bomba gibi düştü. Pakistanlı bir öğrencinin bulduğu açığı Google bildirmesiyle büyük bir tehlikeden kurtulan şirket bu durum karşısında para ödülüyle karşılık ödemeye çalıştı. Peki, Pakistanlı öğrenci nasıl bir açık buldu?

Ahmed Mehtab isimli öğrenci Google'ın aynı bilgisayar üzerinden açılan hesapları ortak olarak algıladığını ve birbirine bağladığını keşfetti. Bunun üzerine kullanılmadığı için kapanan hesaplardan her hangi birinin adına aldığı yeni Gmail ile bütün hesaplara erişebildiğini gördü.

Ülkesinde yazılım geliştiriciliği okuyan öğrenci bu haberden sonra dünya medyasında geniş yer buldu. Hatta konuyla ilgili konferanslar bile düzenlenmeye başlandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.