Yazılım

Google, Apple'a inat bakın ne yaptı?

Google, yeni haritalarıyla bakın nerelere kadar girdi?


Geçtiğimiz haftalarda Apple yeni maps uygulamasını iPhone 5 ile birlikte tanıtmış,  iOS 6'da Google Maps'i tamamen ortadan kaldırma kararı almıştı. Apple'ın bu kararı milyonlarca hayranını üzmüş, Google Maps kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Google Maps'i iOS'un içerisinden silen Apple kendi maps uygulamasını yazma kararı almış, derme çatma da diyebileceğimiz bir maps uygulamasını ortaya çıkarmıştı. Bu haberimizde sizler için Apple'ın yeni maps uygulamasından bazı hataların görüntülerini vermiştik.

Google, Apple'a inat yeni hizmetini nispet yapar gibi gözüne gözüne sokmaya şimdiden başladı ve yeni projesi Google Ocean'ı milyonlarca kişi için tanıttı. Google'ın bu yeni hizmeti dalgaların içine girerek balıklar, kaplumbağalar ve çeşitli deniz canlıları arasında dolaşmanıza bile izin veriyor.

1348838643_2012092712241549372.jpg
Bu noktada en önemli hususlardan birisi de ne kadar kapsamlı olacağı idi. Henüz geniş bir kapsam geçerliliğine sahip olmayan yeni hizmet şimdilik sadece Avustralya, Hawaii ve Filipinler'i kapsıyor. Catlin Seaview Survey ile beraber çaışarak ve "Seaview SVII" adında bir kamera ile çekilen görüntüler şaşırtmıyor değil. Cihaz hakkında bilgilere baktığımızda sadece Samsung Galaxy Tab ile çalıştığını görüyoruz. Dünya üzerinde sadece 2 tane bulunduğunu da belirtelim. Su altında çekilen görüntüleri panaroma olarak kaydedebiliyor.


Yorumlar
Misafir
süpermis
Cevapla
emin
:))
Cevapla
Misafir
like
Cevapla
ıphone nun tınındamı
Cevapla
Baran
Apple Google'la bu konularda aşık atmamalı, kendisi zarar görür.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.